Muhabbit

Binance, Abu Dabi’deki Mali Düzenleyicilerden, Finansal Hizmetler İzni Aldı!

Alınan onay ile Binance, Abu Dabi’deki kurumsal müşterileri için kripto para saklayıcısı olarak hizmet verebilecek.

Binance Abu vDabi

Binance Abu vDabi

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Abu Dabi’deki düzenleyici kurumlardan onay aldığını duyurdu. Böylece Binance, Abu Dabi’deki kurumsal müşterileri için kripto para saklayıcısı olarak hizmet verebilecek.

Borsanın onay aldığı Abu Dabi Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu, Birleşik Arap Emirliği’nde finans merkezi olarak işlev gören Abu Dabi küresel pazarının bir birimi olarak faaliyet gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere Binance daha önce de Abu Dabi finansal düzenleyicilerinden, bölgedeki bireysel müşterilere hizmet göstermek üzere ön onay almıştı. Abu Dabi Global Market’ten (ADGM) onay alan Binance, bu adımı ile Bahreyn ve Dubai’den sonra Abu Dabi’den de onay alarak Orta Doğu bölgesinde genişlemeye devam etmiş oldu. Başka bir ifade ile Binance, BAE’deki ve genel olarak Basra Körfezi’ndeki varlığını genişletmiş oldu.

O dönem verilen lisans ile ilgili olarak açıklama yapan ADGM, Binance’in dünya genelinde düzenleyici lisanslar alma çabalarını şu cümle ile özetlemişti:

“Binance, kendisini uluslararasında kabul görmüş ve iyi düzenlenmiş bir kripto para borsası olarak öne çıkarmak istiyor.“

Borsa, Bölgede ”Binance AD” İsmi ile Faaliyet Gösteriyor

Kripto para borsası Binance’in Birleşik Arap Emirlikleri ve Basra Körfezi’nde verdiği hizmetler, borsanın “Binance AD” ​​adlı bir yan kuruluş altında yürütülüyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Binance AD’nin üst düzey yöneticisi Dominic Longman, alınan bu yeni lisansın oldukça önemli bir adım olduğunu belirtti.

Longman, alınan bu yeni lisans onayını, şirketin Abu Dabi’deki büyümesi için “önemli bir adım” olarak nitelendirdi. Longman ayrıca, kripto paralar ve dijital varlıklar alanında attığı adımlar ve çalışmaları ile bölge yetkililerini “ilerici duruşlu” olarak nitelendirdi.

Bir açıklama da ADGM Başkanı Ahmed Jasim Al Zaabi tarafından yapıldı. Al Zaabi, yeni anlaşma hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Ürünlerini ve hizmetlerini MENA bölgesinde sunmalarını sağladığı için Binance’i tebrik ediyoruz. Web3 ekonomisi için çözümler geliştirmek amacıyla ADGM’de, Binance’in operasyonlarını ve Ar-Ge’sini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version