Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41408.07
5.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2248.94
4.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.53
2.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.2
1.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Binance Coin

Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!

Amerikalı yetkililer Binance’in menkul kıymetler yasalarını dijital tokenları satmak suretiyle delip delmediğini incelemeye aldı.

Clock
Paylaş
Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!

Amerikalı yetkililer Binance Holding Ltd.’nin 5 sene evvel, henüz sektöre yeni girdiğinde menkul kıymetler yasalarını dijital tokenları satmak suretiyle delip delmediğini incelemeye aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) incelemesinin kripto para borsasının ve BNB tokenın köklerine indiği ifade ediliyor. Müfettişler, günümüzde piyasa hacmi açısından en büyük 5. kripto para olarak bilinen BNB’nin 2017 senesinde ilk kripto para arzı gerçekleştiğinde ajansa kayıtlı olması gereken bir menkul kıymetin satışına tekabül edip etmediğini inceliyorlar.

728×90 muhabbit - Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!300x250 muhabbit - Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!

BNB’nin ilk piyasaya sürüldüğü günlere yönelik inceleme Binance için endişe verici bir gelişme, çünkü kripto para borsası halihazırda Washington’da birden fazla soruşturmanın merkezinde yer alıyor. SEC, geçmişte ICO’lara para toplamak için sanal para basmayı da kapsayan düzinelerce yaptırım uyguladı. BNB Binance’in görkemli kripto para imparatorluğunun gözde parçalarından biri olarak dikkat çekiyor.

Konuya dair bir açıklama yayımlayan Binance, soruşturmaya yönelik pozisyonunu şu sözlerle ifade etti:

“Yetkililerle halihazırda devam eden ve eğitim, yardım ve bilgi talebine gönüllü karşılık vermek gibi unsurları kapsayan görüşmelerimize dair herhangi bir yorumda bulunmamız şu an için uygun olmaz. Yetkililer tarafından belirlenen tüm şartları yerine getirmeye devam edeceğiz.”

SEC ise konuya dair açıklamada bulunmayı reddetti.

Binance 901x600 - Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!
Binance

Binance Amerikalı Müfettişlerin Hedef Tahtasında

Eğer bir sanal para birimi yatırımcılar tarafından kâr amaçlı ya da bir girişimi finanse etmek amacıyla satın alınırsa SEC’in görev alanı kapsamında değerlendirilebilir. 1946 tarihli Amerikan Yüksek Mahkeme Kararı yatırım işlemlerine getirdiği tanımda bu durumu açıkça ortaya koyuyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve herhangi bir ülkeyi merkezi olarak kabul edip ona göre hareket etmek yerine yerkürenin hemen her köşesine uzanan bir yapıya sahip olan Binance, bir süredir kripto para sektörünü dizginlemeyi kafaya koyan Amerikalı müfettişlerin hedef tahtasında. Platform, daha önce Amerikan Adalet Bakanlığı, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve İç Gelir Servisi tarafından da incelemeye alınmıştı.

amerika blok zinciri rapor - Binance, Amerikalı Yetkililerin Merceği Altında!
Amerikalı yetkililerin gözü Binance’in üzerinde.

SEC: Tüm ICO’lar Menkul Kıymetlerdir

2017 senesinde BNB’nin piyasaya sürülmesinden sonra Binance white paper’ını yayımlayarak geleceğe dair planlarını ortaya koymuştu. Belgede Binance, BNB sirkülasyonunun 200 milyon ile sınırlı olacağını belirtmiş ve tokenların yarısının ICO aracılığıyla pek çok platformda satışa çıkarılacağını ifade etmişti. 80 milyon tokenın ise Binance’in kurucu ekibi için rezerve edileceğini söylemişti.

Binance, belgede ICO’da toplanan fonların %85’inin Binance’in küresel borsasını oluşturmak ve pazarlamak için kullanılacağının da altını çizmiş, kimlerin katılabileceği konusundaki kısıtlamalara ise değinmemişti.

Yatırımcıları BNB’ye teşvik etmek amacıyla Binance, token ile ödeme yapan kişiler için daha düşük ücretler teklif etti.

Bir SEC icra soruşturması, yetkililerin bir firma veya bireyleri dava etmesine yol açmayabilir. Konuya hakim kişilere göre, BNB’yi içeren soruşturmanın herhangi bir sonuca varması ise muhtemelen aylar alacak.

Nisan 2021’de görevi devraldığından beri, SEC Başkanı Gary Gensler, neredeyse tüm ICO’ların menkul kıymetler olduğunu ve ajans tarafından düzenlenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Blockchain’inin yeniden markalaşma sürecinin bir parçası olarak Binance, BNB’nin tam adını Binance Coin’den Build and Build’e değiştirdi. Kullanıcılardan aldığı dönütler çerçevesinde gerçekleştirildiği söylenen değişimin “zincirin merkeziyetsiz yapısını daha da sağlamlaştırma ve topluluğun zincir üzerindeki yönetimini güçlendirme ihtiyacını” karşılayacağı düşünülüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar