Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance Charity Beyrut’a Yardım Eli Uzatıyor!

4 Ağustos tarihinde büyük bir patlama yaşayan Beyrut’a bir yardım elini de Binance uzatıyor.

Clock
Paylaş
Binance Charity Beyrut’a Yardım Eli Uzatıyor!

2020 yılı tüm dünyada türlü felaketlerle devam ederken 4 Ağustos’ta buna bir yenisi eklenmişti. Lübnan’ın başkenti Beyrut şehrinde büyük bir patlama gerçekleşmişti. Beyrut Limanı’nda 6 yıldır 2 bin 750 ton amonyum nitratın bulunduğu 12 numaralı deponun sorumlu tutulduğu patlamada ölü sayısı her geçen gün artmakta ve arama kurtarma çalışmaları devam etmekte. Şu an için (18.08.2020/19:30) ölü sayısı 179’u buldu. Lübnan Cumhuriyeti Meclisi 13 Ağustos’ta başlamak üzere 15 günlük bir OHAL açıklamıştı.

Kendini toparlama çabası içindeki Beyrut’a tüm dünyadan yardım yağıyor. Yardım eli uzatanlara kripto para dünyasının popüler borsası Binance de dahil oldu. Binance Yardım Derneği, Beyrut Yardım Fonu (Beirut Relief Fund) adında bir yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyasında Beyrut kazazedelerine direkt olarak 10 bin dolar bağışlayacak olan Binance, aynı zamanda 10 bin doları bulacak her kripto para cinsinden bağış için dolar cinsinden de bağışı ekleyecek. Ünlü kripto para borsasının internet sitesinde daha ayrıntılı bir şekilde açıklaması yapılan sistemde toplamda 20 bin dolar bağış yapılacak.

Açıklama yazısında Binance Charity’nin başkanı Helen Hai’nin konuşmasına da yer veriliyor. Hai;

“Kalbimiz acı çeken, sevdiklerini kaybedenlerle beraber yanıyor, başsağlığı diliyoruz. Binance olarak yanınızdayız Lübnan ve yaşantınızı ve koşullarınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için yerel ortaklarımızla da yakın bir şekilde çalışacağız.”

Tüm dünyanın başına bela olan Corona virüsü pandemisi nedeniyle sağlık kuruluşlarında da yoğunluğun olduğu şu dönemde Beyrut’taki patlama nedeniyle sağlık kuruluşlarının kapasitesi çoktan doldu. Bu doluluğu azaltmak ve çeşitli ekipman yardımında bulunmak için birçok ülke Beyrut’a yardım gönderdi. Gönderilen yardımların çoğu şeffaf olsa da bu durumu kendi amaçları doğrultusunda kullanmak isteyenler oldu. Tüm icraatlarını şeffaf bir şekilde gerçekleştiren Binance Yardım Derneği (Binance Charity), bu kötü niyetli insanların aksine Beyrut Yardım Fonu’nun tüm hareketlerini paylaşacağını duyurdu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar