Muhabbit

Binance, Bir Milyonun Üzerinde BNB Token Yaktığını Duyurdu!

Binance yaklaşık 600 milyon dolarlık BNB yaktı.

binance bnb

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, 16 Nisan tarihinde yaptığı bir açıklama ile, en son üç aylık coin yakma işleminde yaklaşık 600 milyon dolar değerinde 1 milyonun üzerinde BNB tokenini yaktığını duyurdu.

Bu borsa tarafından yapılan 15’inci üç aylık BNB yakımı oldu. Bunun yanında yapılan bu son yakım dolar bazında bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek BNB yakımı ünvanını da almış oldu. Bunun nedeni, BNB’nin fiyatının kısa süre içerisinde 16 kattan fazla artarak 35 dolardan 600 dolara çıkması olarak gösterilebilir.

Bilindiği üzere coin yakma işlemi bir kripto paranın dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılması sürecini ifade eder. Bir şeyin azalan arzı da, fiyatını artırma ve sahiplerine fayda sağlama eğilimindedir. Bu kapsamda da Binance, 2017 yılında BNB’yi piyasaya sürdüğünde, arzının yarısı olan toplam 100 milyon BNB’yi yakmayı taahhüt etmişti.

BNB

Binance, her çeyrekte bir önceki çeyreğin işlem hacimlerine göre BNB’yi yakıyor. Borsa bugüne kadar toplam 200 milyon token BNB arzının %15,3‘ünü yaktı. Tokenların yaklaşık %35’i ise önümüzdeki çeyreklerde ve yıllarda yakılmayı bekliyor.

Güncel rakamlar ile 518 $’ın üzerinde seyreden Binance Coin’in piyasa değeri ise 80 Milyar $ civarında bulunuyor.

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version