Muhabbit

Binance, Birleşik Krallık’taki Aksaklıklara Rağmen Lisanslı Bir Firma Olmayı Planlıyor!

Birleşik Krallık’taki düzenleyiciler, Haziran ayında Binance’in işlemlerini durdurmuştu.

Binance Muhabbit

binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao, önümüzdeki 6 ila 18 ay içinde İngiltere’ye genişlemeyi planladığını söyledi.

İlginizi Çekebilir: Binance CEO’su Changpeng Zhao Kimdir ?

Haziran ayında Birleşik Krallık, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in işlemlerini durdurmuştu. Düzenleyiciler, Binance’in bazı şartları sağlamadığından dolayı işlem yapmasını yasaklamıştı.

Birleşik Krallık’ta lisanslı bir kripto para firması olmak için platformun kara para aklama ve terör finansmanı kontrollerine uyması gerekir. Bu gereklilikleri karşılamak için Zhao; Binance.US’a benzer şekilde, belkide adı Binance.UK olan bir firma kurarak faaliyet göstermek istediğini belirtti.

Zhao, Binance’in FCA lisansını almak için İngiltere’deki birkaç eski düzenleyici personeli işe almayı düşündüğünü söyledi.

Kripto para borsası ekim ayında, uluslararası düzenleyici kurumlarla ilişkilerini daha sağlıklı bir hale getirmek için Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’ndeki (DFSA) eski uluslararası ilişkiler başkanını işe aldı.

Eğer Binance, FCA’nın onayını alabilirse, Birleşik Krallık’ta vadeli işlemler hizmetini kullanıcılara sağlayabilir. Ağustos ayında FCA, Binance’i etkin bir şekilde denetleyemediğini belirten bir rapor yayımladı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version