BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Binance Card Avrupa’da Çıkışını Yapıyor!

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan Binance Card, Avrupa vatandaşlarının hayatına girmek üzere.

Yayın:

-

Binance’in merakla beklenen kripto para banka kartı Binance Card, Avrupa ülkelerinde resmi olarak çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Binance 14 Temmuz tarihinde verdiği bir demeçte, Avrupa merkezli kullanıcılarının Ağustos ayı itibarıyla Binance Card için başvuru yapabileceklerini söyledi. Avrupa ülkelerini takiben, yakın bir gelecekte İngiltere için de bu hizmeti sunmak isteyen Binance, diğer bölgelerdeki kullanıcıları bir ön kayıt sistemine davet ediyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Swipe’ın işlem yapabildiği Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya gibi 31 tane ülke mevcut. Fakat Swipe henüz ABD’de mevcut durumda değil. Ancak firma lisanslama işlemlerini ve kayıtları tamamladıktan kısa bir süre sonra ABD’de hizmet vermeyi planlıyor.

Binance Card Dört Kripto Birim ile Çıkış Yapacak

Duyurulanlara göre, Binance Card çıkışını yaptıktan sonra toplamda dört kripto para birimine destek sağlayacak. Bu kripto birimler arasında Bitcoin (BTC), Swipe’ın kendi token SXP, Binance’in kendi tokenleri BNB ve BUSD var.

Yapılan açıklamalara göre, Binance Card çıkışı ile birlikte kullanıcılarının kripto paralarını anında itibari paraya dönüştürebilecek. Binance Card’ın bu yeteceği 200 bölge ve 60 milyon mağazada gerçekleştirebilecek.

Binance, Binance Card’ın temelde geleneksel bir banka kartı gibi çalışacağını ve kullanıcıların satın alma işleminden önce manuel olarak kripto birimlerini itibari paraya dönüştürmelerinin gerekmeyeceğinin altını çizdi.

Binance Card kullanıcıları, kartlarına doğrudan Binance’de bulunan spot cüzdanlar üzerinden yükleme yapabilecek ve bu yükleme sırasında yukarıda bahsettiğimiz dört kripto para biriminden yardım alabilecek.

Swipe CEO’su Joselito Lizarondo, “Örneğin kartımda, BTC’de 50 euro, BNB’de 50 euro varsa, yaptığım 75 euroluk işlem onaylanır ve benim seçtiğim sıralama ile çekim işlemi yapılır.” dedi.

Bildiğiniz üzere Swipe, kullanıcıların kripto para birimlerini cüzdanlarda saklamasına ve işlem yaparken bu birimleri itibari paraya dönüştürmesine olanak sağlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance Card’ın kripto paraların benimsenmesinde büyük bir rol oynayacağını düşünüyor.

Günlük kullanım işlemleri için kripto paraları kullanmak için somut bir yol sağlayarak, bu birimleri daha erişilebilir hale getirmek için ilerliyoruz. Kullanıcılarımıza bu yolu sağlamak kripto deneyimlerini sorunsuz ve daha verimli bir hale getirecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta CZ, Binance Card’ın Swipe tarafından desteklenen ilk işlemlerini göstermişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Coinbase’den Yeni Fee Adımı! Kullanıcılar Ödeyecek!

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Yayın:

-

coinbase kripto para borsası

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte çekim komisyonları ile ilgili önemli bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde çekim komisyonları borsa tarafından karşılanıyor ve kullanıcılar ödeme yapmıyordu.

Fakat bu politikada artık değişikliğe gidilmiş gibi görünüyor.

Özellikle Ethereum tarafında DeFi uygulamaları sebebiyle işlem yoğunluğunun artması, transfer ücretlerinde de ciddi bir artışa sebep olmuştu. Borsaların çekim komisyon ücretlerini önemli derecede artırmasının yanı sıra, bireysel cüzdanlar üzerinden ödenen transfer ücretleri de oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştı.

Coinbase Artık Ödemek İstemiyor

Kullanıcı deneyiminin daha da iyileştirilmesi ve kabul edilebilir transfer süreleri ortaya koymak adına böyle bir adım attığını belirten Coinbase ekibi, artık transfer ücretlerini kullanıcılarından talep edecek.

Transfer talebi sırasında kullanıcıya tahmini bir transfer ücreti sunacağını fakat transferin gerçekleştiği anda gereken ücretin kullanıcıya yansıtılacağını, kısacası ufak değişiklikler gösterebileceğini de açıklamış durumda.

Ethereum tarafındaki yoğunluk hem ücretleri hem de transfer sürelerini artırdı.

Coınbase

Diğer Borsalar da Değişikliğe Gitti

Yaşanan ücret ve süre artışının ardından birçok kripto para borsası da Ethereum tarafındaki transfer ücretlerinde önemli değişikliklere gitmişti.

Özellikle geçtiğimiz ay yaşanan patlama sonrası kripto para borsaları Ethereum ve ERC-20 token transferleri için neredeyse 15 $’lık komisyonlar talep etmeye başlamıştı.

Bu rakamlar ise transfer ücreti talep etmeyen borsalar için oldukça büyük bir maliyet oluşturmuş durumdaydı. Maliyetlerin önüne geçme isteyen Coinbase ekibi de bu sebeple ücretleri kullanıcıya yansıtma kararı almış gibi görünüyor.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.