Muhabbit

Binance CEO’su 2022 Yılı İçin Neler Düşündüğünü Açıkladı!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, düzenleyicilerin artık kripto para endüstrinin bir parçası haline geldiğini söyledi.

Binance CEO zhao

Binance CEO zhao

Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşen Paris Blockchain Week Summit’te, dünyanın en büyük merkezi kripto para borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasası hakkında konuştu.

Zhao’ya şu soru soruldu: 2022 yılında kripto para piyasasında sizi en çok ne heyecanlandırıyor? Binance CEO’su Zhao, soruyu şu şekilde cevapladı:

“Fark ettiyseniz artık kripto para sektörünün bir parçası haline gelmek isteyen düzenleyici kurumlar var. Bence bu, değiştirdiğimiz en temel ve en önemli şeylerden biri. ABD’nin de dahil olduğu birçok ülke, stablecoinlerle alakalı yürütme emri yayımladı. Bahreyn ile birlikte Dubai, düzenleyici bir taslak oluşturdu. Bunların hepsi beni heyecanlandıran şeyler.”

İlginizi Çekebilir: Binance CEO’su Changpeng Zhao Kimdir?

Binance CEO’su daha sonra Fransa, Portekiz, İsveç ve Cebelitarık’ın kripto paralarla ile ilgili nasıl olumlu düzenlemeler yaptığından bahsetti. Zhao, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Devletlerin yaptığı olumlu düzenlemelerin, kripto paraların dünya tarafından benimsenmesine gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum.”

Binance CEO’su Metaverse ve GameFi gibi sektörle içinde heyecanlı olduğunu dile getirdi. Zhao, Fransız hükümetinin kripto paralarla alakalı yapılan veya yapılacak olan düzenlemeleri takdir etti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu konferansı oluştururken ekibimiz, Tarihi Paris Menkul Kıymetler Borsası’na Binance pankartları asmak için izin istedi. Hükümet, hızlı bir şekilde izin verdi ve bu durumu hiç sorun etmedi. Bence bu Fransa hükümetinin ne kadar ileri görüşlü olduğunu gösterir. Bence böyle küçük şeyler, rahat hissetmemizi sağlıyor. Bu yüzden büyük yatırımlar yaparak Fransa’da kripto para sektörünü büyütmek istiyoruz.”

Binance Hizmetlerini Küresel Çapta Büyütmek İstiyor!

Önde gelen kripto para borsası Binance, Bahreyn Merkez Bankası tarafından verilen bir lisans sayesinde Orta Doğu ülkesine tamamen düzenlenmiş hizmetler sunmaya başlıyor.

Binance’ın almış olduğu yeni lisans, Orta doğu’nun küçük ekonomiye sahip ülkesindeki müşteriler için alım satım, saklama ve portföy yönetimi dahil olmak üzere kripto para hizmetleri sunmasına olanak tanıyacak.

Bahreyn Merkez Bankası’nın hamlesiyle ülke, kripto para merkezi olarak bilinen Dubai ile bir yarışa girdiğini söyleyebiliriz. Bahreyn, finansal açıdan kripto paraları düzenleyerek, kripto para borsalarının kullanıcılarına hizmet sunmasına izin vermeyen Dubai’den bir adım öne geçmiş oldu.

2022 Mart ayının ortalarında Zhao, Binance’in dünya çapındaki her ekonomik sektördeki geleneksel işletmeleri tanımlamasını ve yatırım yapmasını istedi. Zhao’nun asıl amacı, şirketleri kripto para birimleri ile buluşturmak olduğunu söyleyebiliriz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version