Muhabbit

Binance CEO’su Binance Card Kullanımını Gösterdi!

Binance CEO’su, ilk olarak Nisan 2020 tarihinde duyurulan bir kripto banka kartı olan Binance Card’ın ilk kullanımını gösterdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun 10 Temmuz tarihinde attığı bir tweet’te, Binance’in yerel kripto para birimi BNB ile ilgili işlemleri içeren Binance Card beta testinin gösterimi yapıldı.

Tweet, CZ’nin beta testinde Amazon’un müzik ve ses mağazası Audible, Uber alternative Grab ve büyük bir e-ticaret platformu olan Lazada var. CZ sözü geçen platformlarda BNB ile işlem yapılabileceğini belirtti.

CZ ayrıca BNB ödemelerinin doğrudan Binance hesabından tamamlandığını ve satıcılara itibari para olarak ödeme yapıldığını söyledi. Binance CEO’su konu hakkında; “Sanırım sonunda kripto kullanımı olarak %99’dan %100’e geçebilirim.” dedi.

Binance’in Kripto Banka Kartı Swipe Tarafından Destekleniyor

Grab ve Amazon işlemlerinin yanı sıra, Binance Card’ın işlem listesinde Filipin merkezli bir kripto-itibari para banka kartı sağlayıcısı olan Swipe’ın listesi de var. Bildiğiniz üzere Swipe, 6 Temmuz tarihinde Binance tarafından resmen satın alınmıştı. CZ bahsi geçen tweet’ini yayınladıktan sonra, Swipe’ın twitter hesabı, gönderiyi tekrar tweetleri ve “Powered by Swipe” yorumunu ekledi.

Kaynak: @SwipeWallet

Alınan en son haberlere göre, Binance Card’ın Swipe’ın teknolojisinden yararlanacağı doğrulanmış oldu. Binance Card hakkındaki planlarını ilk olarak Nisan ayında açıklayan Binance, Swipe entegrasyonunu en başta planlamamıştı. Binance, 6 Temmuz tarihinde Swipe’ı satın aldıktan sonra, Swipe COO’su John Khenneth, durum hakkında “Dünyanın çeşitli bölgelerinde, kripto bankamatik kartları başlatmak amacı ile birlikte çalışacaklarını” söyledi.

Binance her geçen gün BNB’de dahi olmak üzere kendi tokenlarını daha çok benimsiyor. Geçtiğimiz günlerde, Tron’un BitTorrent’i ödeme yöntemi olarak Binance’in stablecoin’i BUSD’ye destek vereceğini açıklamıştı. Binance’in bir diğer tokenı BNB ise, platformda zaten destek görüyor.

Kripto para severleri ciddi anlamda heyecanlandıran bu gelişmeler ile birlikte bakalım Binance, Binance Card’ı ne zaman beta sürümden çıkartıp en son kullanıcıya ulaştıracak?

Peki ya siz itibari parayı bırakıp, işlemlerinizi ve ödemelerinizi tamamen kripto paralardan güç alan bir kredi kartı ile yapmak ister miydiniz?

Son Yazılar

Exit mobile version