Muhabbit

Binance CEO’su SEC Hakkında Konuştu!

Zhao, SEC’in her zamanki gibi Binance ve Binance ürünleri hakkında sorular sorduğunu, Binance’in düzenli olarak yetkililer ile görüştüğünü bildirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao katıldığı Consensus 2022’de SEC hakkında konuştu.

Haziran ayı başında Bloomberg bir haber yaparak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BNB tokenın kayıt dışı bir güvenlik oluşturup oluşturmadığını araştırdığını belirtmişti.

Konu hakkında şu ana kadar açıklama yapmayan Zhao, Coindesk’in düzenlediği Consensus 2022’ye katılarak açıklamalarda bulundu. Zhao açıklamasında SEC’in BNB token hakkında sorular sorduğunu ancak herhangi bir mahkeme celbinin gelmediğini belirtti.

Topluluk karşısında konuşma yapan Zhao, SEC’in her zamanki gibi Binance ve Binance ürünleri hakkında sorular sorduğunu, Binance’in düzenli olarak yetkililer ile görüştüğünü bildirdi.

Zhao ayrıca kendisinin banka hesabının olduğunu ancak nadiren kullandığını açıkladı.

Binance bu konudan ayrı olarak Adalet Bakanlığı, Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) ve İç Gelir Servisi tarafından inceleme altında.

SEC’in Binance’i İnceleme İddiası

Bloomberg, 6 Haziran 2022 Pazartesi günü yaptığı bir haberde yetkililerin Binance’i inceleme altına aldıklarını yazdı. Habere göre 5 yıl önce Binance kanunları çiğnedi.

Habere göre araştırmacılar, 2017 ilk coin para teklifinin (ICO) ajansa kayıtlı olması gereken bir menkul kıymetin satışı olup olmadığını inceliyorlar.

Binance ise, bu haberle aynı anda çıkan Reuters’in kara para aklama haberine daha çok odaklandı. Reuters’in haberine göre Binance son 5 yıldır hackerların, uyuşturucu kaçakçılarının ve dolandırıcıların meskeni haline geldi ve en az 2,35 milyar dolar değerinde yasa dışı sermayeye ev sahipliği yaptı.

Zhao, Twitter üzerinden konu hakkında böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve Chainalysis verilerine göre tüm kripto para işlemlerinin sadece %0,15’nin yasa dışı aktivitelerle ilişkili olduğunu belirtti. Ayrıca CZ, “Bu verilere göre tüm borsalarda 800 milyon dolar ila 2 milyar dolarlık arasında yasa dışı işlem yapılmış olabilir.” dedi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version