Muhabbit

Binance Coin BNB Fiyat Analizi 03.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz. Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

bnb Fiyat Analizi-2

Herkese iyi akşamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Binance Coin yani BNB’yi inceleyeceğim. Geçtiğimiz günlerde hazırladığım BNB fiyat analizinde gelişmeler olması nedeniyle grafiğimizi güncelleyeceğim. Ayrıca güncel grafik üzerinde yakın stop mesafeli setup kurmaya çalışacağız. Sizleri çok fazla bekletmeden fiyat, grafik, analiz ve yorum başlıklarına geçelim.

BNB Fiyat 3 Mart 2022

Mart ayına 400 dolar seviyenin üzerine çıkarak merhaba diyen BNB, şu an 401,3 dolar seviyesinde işlem görmekte. Fiyat grafiğine baktığımız zaman destek bölgesine yakın olması fiyat açısından oldukça olumlu bir durum.

BNB Grafik 3 Mart 2022

Binance Coin BNB fiyat grafiği 03.03.2022. 4 Saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 saatlik zaman diliminde inceleyeceğimiz grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafiğimizde Binance borsasının sağladığı Binance Coin/TetherUS (BNB/USDT) paritesini kullandım. Destek ve direnç bölgeleri bulunan grafiğimizin alt kısmında ise RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

BNB Analiz 3 Mart 2022

Destek ve direnç bölgeleri mor alanlar yardımıyla belirtilmiştir. Son BNB fiyat analizimizde ikili dip formasyonu ihtimalini belirtmiştim. 450 dolar seviyesinin kırılmasıyla formasyonumuz aktif olacak ve formasyon hedefini takip edeceğiz. İkili dip formasyonuna değindiğim 25 Şubat 2022 tarihli BNB fiyat analizimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Grafiğimizin güncel durumuna bakacak olursak, destek bölgesine yakın olması iyi bir durum. Destek seviyesinin altına inmeyerek 450 dolar direnç seviyesine kadar yükseliş gerçekleşeceğini düşünmekteyim. Bu nedenle destek altında zarar kesilecek şekilde yükseliş yönlü pozisyonlar düşünülebilir.

BNB Yorum 3 Mart 2022

450 dolar direnç bölgesine kadar yükseliş görmemiz durumunda bir önceki BNB fiyat analizinde bahsettiğim ikili dip formasyonu gündeme gelecektir. Sonuç olarak destek altına ve 450 dolar direnç bölgemizin üzerine alarm kurarak takip etmek mantıklı olacaktır.

Binance Coin grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BNB/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version