Muhabbit

BITCOIN

Binance, Fintech Uzmanı Teana Baker-Taylor’u Kadrosuna Kattı

Binance, Avrupa pazarında gelişmek için yeni adımlar attı.

Clock
Paylaş
Binance, Fintech Uzmanı Teana Baker-Taylor’u Kadrosuna Kattı

Geçtiğimiz günlerde Binance, İngiltere ve Avrupa pazarında genişmelerine liderlik etmesi için eski bankacı ve fintech uzmanı olan Teana Baker-Taylor’u görev başına getirdi.

HSBC, Citi ve Royal Bank of Scotland’da çalışmış ve 20 yılı aşkın bankacılık tecrübesine sahip olan Baker-Taylor ayrıca, İngiltere merkezli blockchain ve dijital varlık kuruluşu olan Global Digital Finance’in genel müdürüydü.

2019 Yılında Women In Tech tarafından, Blockchain Leader ödülüne layık görülen Baker-Taylor, kendisiyle yapılan röportajda şunları söyledi;

Kariyerimde, bankacılık, hazine ve sermaye piyasaları adına önemli bir süre geçirdim. Bu bahsettiğim geleneksel finans alanları, son birkaç yılda hem çok fazla yenilik gördü hem de bozulmalara şahit oldu.

Ayrıca Baker-Taylor; Fintech ile beraber, finansal hizmetlerde şeffaflığı arttırma çabası içindeyiz. Ayrıca dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin benimsenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Baker-Taylor’ın dijital varlıklarla ilgili düşünceleri ise şu şekilde;

Dijital varlıklar, benim kanaatimde makro düzeyde devrim yaratabilecek potansiyele sahip. Büyüyen bir pazar olduğu için, küresel olarak sermaye sağlamanın yepyeni bir yolu olacağını düşünüyorum ve belli başlı kitlelere ulaşamamış finansal hizmetlerin erişimine kolaylık sağlayacaktır.

Brexit’e Rağmen İngiltere Önemli Bir Pazar

Binance, Brexit’e rağmen Birleşik Krallığın, gelişmeleri için çok önemli bir pazar olduğunu düşünüyor. Ayrıca bildiğiniz üzere, Londra döviz piyasasında en büyük pazarlardan biri ve dünyanın en büyük ikinci finans merkezi konumunda.

Geçtiğimiz günlerde, İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, corona virüs dolayısıyla kripto para servislerini hızlandırmış ve kullanıcılarına sunmuştu.

Şubat ayında ise uygulama Avrupa’nın en değerli fintech firmalarından biri haline geldi ve geçtiğimiz günlerde ABD’de hizmet vermeye başladı.

Binance tarafında , geçtiğimiz ay Hindistan ve Endonezya’ya yatırım yapılmaya başlandı, bu yatırımlarla beraber, dünya çapında 50 den fazla ülkede kredi kartı ile kripto para alım olanağı sunmaya hazırlanan Binance, bu aksiyonlarının küresel gelişme planlarının bir parçası olduğunu belirtti.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar