Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41685.77
5.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2224.22
2.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.71
-0.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231
1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, İngiltere’deki Finansal Gerekliliklere Uydu!

İngiltere’nin getirdiği yeni regülasyonlarla beraber başta sorunlar yaşayan Binance’in artık yetkili kurumlar tarafından gereklilikleri karşıladığı açıklandı.

Clock
Paylaş
Binance, İngiltere’deki Finansal Gerekliliklere Uydu!

Financial Conduct Authority (FCA) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance Markets Limited’in artık, İngiltere’de FCA’nın getirdiği gereklilikleri karşıladığını söyledi.

728×90 muhabbit - Binance, İngiltere'deki Finansal Gerekliliklere Uydu!300x250 muhabbit - Binance, İngiltere'deki Finansal Gerekliliklere Uydu!

Haziran ayında FCA, Binance Markets Limited’e ve Binance Group’a bir uyarı yayınlamıştı. Bununla birlikte Binance’in Birleşik Krallık’taki faaliyetlerine kısıtlamalar getirilmişti. İlk kısıtlamalar web sitesi ve sosyal medya kanallarına getirildi. Daha sonra Binance İngiltere’deki reklam ve tanıtım faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bununla beraber FCA, Binance’in iyi bir şekilde denetlenemez olduğunu da söyledi.

FCA’nın uyarısının ardından Barclays, NatWest ve HSBC dahil olmak üzere birçok büyük banka Binance’e olan müşteri ödemelerini engelledi. Buna karşılık Binance, müşterilerin itibari para kullanarak kripto para satın almanın bir yolu olan E.U.’s Single Euro Payments Area’nın (SEPA) banka transferleri araclığıyla euro yatırma işlemlerini de askıya aldı.

Çarşamba günü yapılan bir açıklama da FCA şunları söyledi:

25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e gereklilikler getirdi. Binance, gereklilikleri tam anlamıyla karşılamıştır.Binance için geçerli olan herhangi bir gereklilik için FCA Kaydı’nı kontrol edebilirsiniz.


Binance CEO’su Changpeng Zhao (“CZ”) FCA güncellemesini Twitter’da paylaştı ve kısa bir süre sonra ayrı bir tweet’te şunları söyledi:

Olumlu ilerleme. Her seferinde küçük adımlarla. Yavaş yavaş ama emin bir şekilde.


Binance sözcüsü bir yorum talebine yanıt olarak şunları söyledi:

FCA tarafından belirtildiği gibi, Binance Markets Limited, gereksinimlerin tüm yönlerine tam olarak uymuştur. Mevcut olabilecek tüm önemli sorunları çözmek için FCA ile ilişki kurmaya devam ediyoruz. Kripto para ekosistemi endüstrisi büyümeye ve gelişmeye devam ederken, tüketicileri koruyan, yeniliği teşvik eden ve endüstrimizi ileriye taşıyan düzenleyicilerle birlikte çalışmaya kararlıyız.

Binance Regülasyonlara Uymak İçin Hızlı Adımlar Attı

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük spot ve türev kripto para borsası olan Binance, tokenize edilmiş hisse senetleri, türev alım satım hizmetleri ve müşterini tanı (KYC) uygulamalarıyla dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin ilgi odağı oldu.

Bununla beraber Binance, uyumlu çalışan sayısını artırmak için bir işe alım serüveni içindeydi. Kısa süre önce, eski bir ABD Hazinesi suç araştırmacısı olan Greg Monahan’ı küresel kara para aklama raporlama görevlisi olarak işe aldı. Aynı zamanda eski eToro Money UK Uyum Direktörü Jonathan Farnell’i Binance’in yöneticisi olarak işe aldı.

Binance CEO’su Zhao geçtiğimiz günlerde yine Twitter üzerinden, Binance’in her yerde yerel düzenlemelere daha uyumlu olması için adımlar attığını söyledi. Bununla birlikte Zhao, düzenleyicilerle aktif olarak çalışacağını da söyledi.

Bınance ceo twıtter

Binance Coin (BNB)

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değerine kıyasla dördüncü sırada yerini alan en Binance Coin (BNB), yaşanan son düşüşten sonra gelen yükselişle beraber %145 yakın artışla şimdilik 500 dolar civarında işlem görüyor.

BNBUSD 2021 08 26 09 38 57 - Binance, İngiltere'deki Finansal Gerekliliklere Uydu!
BNB günlük mum grafiği

Detaylı BNB Coin Fiyat Analizi İçin;

Bnb fiyat analizi

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar