Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance, Kripto Para Türev İşlemleri Hong Kong’da Da Kısıtlıyor!

Binance Hong Kong’da kripto para türev işlemlerini kısıtlayacaklarını açıkladı.

Clock
Paylaş
Binance, Kripto Para Türev İşlemleri Hong Kong’da Da Kısıtlıyor!

Küresel kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki bazı ülkelerden başlamak üzere kripto para türev işlemlerini kısıtladığını duyurmuştu. Küresel kripto para borsası bu kez Hong Kong’da kripto para türev işlemlerini kısıtlayacaklarını açıkladı.

Binance Hong Kong’da Da Kısıtladı!

Bugün (6 Ağustos 2021) yaptığı duyuru ile küresel kripto para borsası Binance, Hong Kong’daki kullanıcıları için önemli bir açıklamada bulundu. Açıklama saatinden itibaren (TSİ 12:00) Hong Kong’daki kullanıcılar yeni kripto para türev ürün hesapları açamayacak.

Ayrıca daha sonra başka bir duyuru ile açıklanacak tarihten itibaren, Hong Kong’daki kullanıcılar açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günlük bir “ödemesiz süreye” sahip olacak. Bu ödemesiz süre içerisinde yeni bir pozisyon açımına izin verilmeyecek.

Ayrıca duyuru metninde “Binance, Hong Kong kullanıcılarının kripto para türev ürünlere erişimini proaktif olarak kısıtlayan ilk büyük kripto para ve dijital varlık borsası olacak.” ibaresi yer alıyordu.

Lisanssız ve Kayıt Dışı Uyarısı Aldığı Bölgelerden Çekiliyor Mu?

Küresel kripto para borsası Binance, geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde birçok bölgeden “kayıt dışı ve lisanssız” olduğu gerekçesiyle uyarı almıştı. Uyarı yapan bölgelerden biri de Hong Kong olmuştu.

Ayrıca mevzu bahis uyarıların sonucu olarak düşünülen bir adımla Binance, Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki kripto para türev ürünlerinin tekliflerini azaltmayı planladığını açıklamıştı.

Birleşik Krallık ve İngiltere kollarında da sıkıntılar yaşayan Binance, HSBC UK tarafından da sert bir adımla karşılaşmıştı. Bununla birlikte Malezya kayıt dışı olduğu gerekçesiyle daha önceki yıllarda Binance’i uyarmıştı. Ancak uyarılarına dikkat edilmediği iddiasıyla geçtiğimiz günlerde Binance’e yaptırım uygulamıştı.

Önce Avrupa daha sonra Hong Kong… Sizce Binance bu ülkelerden çekilmeye mi başladı? Yoksa düzenleyiciler ile olan ilişkisinde taviz vermeye mi çalışıyor? Siz ne düşünüyorsunuz?

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar