Muhabbit

Binance, Proof of Reserve (PoR) Sistemini Açıkladı!

Binance, rezervlerini açıkladı.

Kripto para dünyasında yaşanan sorunlardan sonra kripto para borsası Binance, tüm borsaları şeffaf olmaya çağırmıştı ve Proof of Reserve (rezerv kanıtı) sistemini açıklamaları gerektiğini duyurmuştu. Bu duyurudan sonra Binance, Bitcoin (BTC) rezervini açıkladı.

Binance, resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda öncelikle BTC, sonra diğer token ve ağların rezervlerini açıklayacağını belirtti. 22 Kasım 2022 tarihinde alınan anlık görüntüye göre Binance borsasının 582.485,9302 BTC’si bulunuyor. Bu BTC’lerden 575,742,4228 tanesinin müşterilere ait olduğu da belirtilmiş.

İlginizi çekebilir: Proof of Reserve (Rezerv Kanıtı) Nedir?

Binance, PoR için gelecek planlarını açıkladı

Binance, diğer varlıklarının rezervlerini 2 hafta içinde PoR duyurusunda açıklamayı planlıyor. Bu duyuruda ayrıca PoR sonuçlarının doğrulanması için üçüncü taraf denetçilerin de dahil edilmesi gerekebilir.

Planlamalar arasında ayrıca PoR sistemi için zk-SNARK uygulanmasını sağlayarak gizlilik artırılacak ve her kullanıcının net bakiyesinin negatif değerde olmadığı kanıtlanacak.

İlginizi Çekebilir: zk-SNARK Nedir?

Binance yaptığı açıklamada, hem marjın hem de kredi servisi sundukları için net bakiyelerin hesaplanacağını belirtti. Bunun için Net Bakiye = Sermaye – Borç şeklinde hesaplanacağı açıklandı.

Bu sistemde bazı kullanıcıların negatif değerde bakiyesinin çıkabileceğini belirten borsa, zk-SNARK sayesinde bu kullanıcıların kredilerini ödeyecek varlıklara sahip olduklarını kanıtlayacak. Bu da kullanıcıların USD cinsinden net bakiyelerinin negatif değerde olmadığını kanıtlayacak.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version