Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44342.07
2.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.4
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.92
13.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.6
2.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Binance, Rekor Düzeyde BNB Token Yakımı Yaptı!

Binance, 18. üç aylık BNB yakma işlemini tamamladı.

Clock
Paylaş
Binance, Rekor Düzeyde BNB Token Yakımı Yaptı!

Küresel kripto para borsası Binance 17 Ocak tarihinde yaptığı bir açıklama ile şimdiye kadarki en büyük yakma işleminde yaklaşık 1,68 milyon BNB tokenı (mevcut fiyatlarla yaklaşık 800 milyon dolar değerinde) yaktığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Binance, Rekor Düzeyde BNB Token Yakımı Yaptı!300x250 muhabbit - Binance, Rekor Düzeyde BNB Token Yakımı Yaptı!

Bilindiği üzere kripto para alanında yakma adı verilen işlem, bir kripto paranın dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılması ve böylece arzının azaltılarak, potansiyel olarak fiyatını artırma sürecini ifade eder. Binance, 2017’de BNB’yi piyasaya sürdüğünde, toplam arzının %50’sini yani toplam 100 milyon BNB’yi yakmayı taahhüt etmişti. O dönemde yapılan açıklamada var olan toplam BNB’nin %40 arzı başlangıçta Binance ekibine tahsis edilmişti.

İlginizi çekebilir: Coin Burn Nedir Ve Neden Yapılır?

Geçtiğimiz aya kadar Binance, bir dönem boyunca elde ettiği gelirlere dayalı olarak üç ayda bir BNB tokenlerini yakıyordu. Ancak borsa tarafında yakın zaman önce yapılan açıklamada, BNB fiyatına ve bir çeyrek boyunca üretilen blok sayısına bağlı olarak tokenları günlük olarak yakan BNB Auto-Burn adlı yeni bir prosedür uygulamaya başladığını duyurdu.

Binance, token piyasaya sürdükten sonra kendi yerel tokenı olan BNB’yi 2017’de yakmaya başladı. O dönemde, toplam arzının %50’sini yani toplam 100 milyon BNB’yi yakmayı taahhüt etti. Şu ana kadar ise toplamda 35 milyona yakın BNB tokenı yakılmış oldu. 

bnb yakim - Binance, Rekor Düzeyde BNB Token Yakımı Yaptı!
BNB Yakımı

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar