Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43228.72
-1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2332.98
2.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.52
-2.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.7
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, Solana Çekimlerini Durduracağını Açıkladı!

Solana ağında yeniden sorunlar yaşanıyor. Binance’ten açıklama geldi.

Clock
Paylaş
Binance, Solana Çekimlerini Durduracağını Açıkladı!

Bugün (11.01.2022) yapılan duyuruya göre kripto para borsası Binance, Solana ağında yaşanan problemlerden dolayı çekim işlemlerini bir süreliğine durduracağını açıkladı.

Solana ağında yaşanan yoğun işlemler sebebiyle tıkanmalar meydana geliyor. Bu tıkanmalar ağın kapasitesini saniyede birkaç bin işlem seviyesine düşürmüş durumda. Bazı işlemler, düşük kapasite yüzünden iptal oluyor.

728×90 muhabbit - Binance, Solana Çekimlerini Durduracağını Açıkladı!300x250 muhabbit - Binance, Solana Çekimlerini Durduracağını Açıkladı!

Binance hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Binance Çözüm Arıyor

Yaşanan bu teknik sorunlar yüzünden Binance, belirli sürelerde Solana çekim işlemlerini durduracağını ve bu sürelerde birikmiş işlemlerin temizleneceğini duyurdu.

Uzun soluklu bir çözüm bulabilmek için konu ile ilgili aktif olarak çalışıyoruz.

Solana, sektörde yer alan en popüler blok zincirlerden bir tanesi ve ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunlara Proof-of-Stake‘in (PoS) yanı sıra Proof-of-History (PoH) yöntemini de ekleyerek çözüm getirmeyi amaçlıyor.

İlginizi çekebilir: Solana Nedir?

Gelecek Vadediyor Ancak Eksikleri Var

2020 yılında lansmanı yapılan Cenevre merkezli Solana, 2021 yılında çok büyük rağbet görerek %10,000’den fazla değer kazandı. Şu andaki market değeri 70 milyar dolar civarında ve $SOL piyasadaki en büyük kripto paralardan biri.

Solana hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Geçtiğimiz Kasım ayında (Kasım 2021) $SOL değeri 260 doları bulmuştu. Kasım ayından sonra başlayan piyasadaki genel düşüş trendinden Solana da etkilendi ve özellikle son 7 günde %20’den fazla bir değer kaybı yaşadı. Şu dakikalarda $SOL, 137 dolar civarında işlem görüyor.

Solana ağında yaşanan bu tıkanıklık ise ilk değil. Proje, vadettiklerine rağmen henüz stabil bir başarıya ulaşmış değil. Eylül 2021 tarihinde Solana’da yaşanan problem, ağın 17 saat kapatılmasına sebep olmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar