Muhabbit

Binance, Üst Düzey Rus Yetkililerinin Akrabalarının da Hesaplarını Bloke Ediyor!

Binance Rusya’dan kimin hesaplarını bloke etti?

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yüksek dereceli yönetim üyeleri akrabalarının hesaplarını bloke etti.

Bloomberg‘in raporuna göre kısıtlamalar, Rusya’nın komşusu Ukrayna’yı işgaline devam etmesinden kaynaklı.

Binance’ın geçtiğimiz 2 ay boyunca bloke ettiği bazı hesaplar;

Mart ayının başında Binance CEO’su Changpeng Zhao yasaklamalar hakkında şunları söylemişti:

“Yaptırım getirilen onaylanmış Rus vatandaşlarının hesapları engelleniyor. Ancak tüm Rus vatandaşlarının hesaplarının engellenmesi etik olmaz.”

Zhao ayrıca, Moskova’ya yapılan batı yaptırımlarının kendi borsası üzerinden kripto para birimleri ile atlatılması hakkındaki endişelerin ise boşa olduğunu dile getirdi.

Nisan ayının başında ise Rus kullanıcılarına, Avrupa Birliği tarafından onaylanan en son yaptırım turu başladı. Bu yaptırımlar ile platformda 10.000 € (10.800 $) değerini aşan kripto varlıkları olan Rus vatandaşları sınırlı hizmetten faydalanabilecek.

Binance’in uyguladığı yaptırımlar

Binance, Elizaveta Peskova’nın hesabını 3 Mart 2022 tarihinde borsayı üçüncü taraf bir aracı kurum ile kullanmaya çalıştığında bloke etti. Sonraki hafta da ABD Hazine Bakanlığı tarafından bloke onaylandı.

Polina Kovaleva’ın hesabı ise 24 Mart 2022 tarihinde bloke edildi. 20 Nisan 2022’de ABD Hazinesi tarafından Kovaleva’ın Binance hesaplarının da kapatıldığı bildirildi.

Kripto para borsası Binance onaylanmış hesaplarda, Rusya ile bağlantılı diğer kişileri tespit etmeye çalışmaya devam ediyor.

Binance’tan Çağrı Poyraz konu hakkında şunları söyledi:

”Bizim uyumluluk ekranı operasyonlarımızın farklı olmasının sebebi ‘proaktif’ olması. Bir kişi veya kuruluşlara yönelik herhangi bir düzenleyici veya yasal işlemden önce finansal suç riskini tespit etmeyi ve caydırmayı amaçlıyor.”

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version