Muhabbit

Binance, Web3 ve Blockchain Teknolojisi Alanına Yönelik Yatırımlara Odaklanıyor!

Binance Labs, Web 3 ve blockchain şirketlerine odaklanacak.

web3.0

web3.0

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, Web 3.0 ve blockchain şirketlerine odaklanan bir fon kurmak üzere 500 milyon dolar topladı.

Kısa süre önce açıklanan haberde, yatırım turuna, DST Global Partners, Breyer Capital, Whampoa Group gibi devlerin katıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao şunları söyledi:

“Web3 ortamında değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantı çok önemlidir. Bu üç unsur bir ekosistem oluşturmak için bir araya gelirse, bu kitlesel benimsemeyi hızlandıracaktır. Bu kapsamda yeni oluşturulan yatırım fonunun amacı, Web3’ü DeFi, NFT’ler, oyun, metaverse, sosyal ve daha pek çok alanda oluşturma potansiyeline sahip projeleri ve kurucuları keşfetmek ve desteklemektir.”

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Binance Labs tarafından oluşturulan fon, risk sermayedarları tarafından kurulan bir dizi fonunun en sonuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere kısa süre önce Andreessen Horowitz (a16z), piyasaya olan güveni göstermek için kripto para alanına ve Web 3.0 şirketlerine odaklı 4,5 milyar dolarlık fon toplamıştı.

Horowitz, yaptığı açıklama ile şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda Web 3’ün altın çağına girdiğimizi düşünüyoruz. Blockchain, oyun, merkeziyetsiz finans (DeFi), merkeziyetsiz sosyal medya ve NFT konusundaki gelişmeler hakkında heyecanlıyız.”

Binance Yatırımlarına Devam Ediyor

Binance Labs, 2018 yılından itibaren 25’ten fazla ülkeden 100’den fazla projeye yatırım yapmış durumda. Şirketin yatırım portföyünde ise 1inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, The Sandbox ve STEPN gibi sektör liderleri yer alıyor.

Üç farklı aşamada yatırım yapan Binance Labs, bunların, kuluçka, erken aşama girişim ve geç aşama büyüme adımlarından oluştuğunu belirtiyor. Şimdi ise yeni açıklanan 500 milyon dolarlık yatırım fonunun üç aşamayı da kapsayan projelere tahsis edilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version