Muhabbit

Binance Yeni Bir Partnerlikle Geliyor!

Binance, Singapur merkezli, hükümet onaylı pazar platformu CapBridge ile masaya oturdu.

binance muhabbit

Binance US

Kripto para borsası olmasının yanı sıra blok zinciri ve kripto para birimleri altyapı firması olan Binance, hizmetlerini genişletmek amacıyla yeni bir iş birliğiyle gündeme geldi.

Çarşamba günü 24.03.2021 blog sayfasında yapılan açıklamada Binance, Singapur düzenleyicileri tarafından onaylı özel pazar platformu CapBridge ile bir (Memorandum of Understanding) mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu.

2015 yılında Singapur merkezli olmak üzere kurulan CapBridge, ülkenin merkez bankası ve düzenleyicisi olan Monetary Authority of Singapore (MAS) tarafından denetlenmekte. Bununla birlikte CapBridge, Singapur borsaları tarafından da desteklenmekte.

CapBridge’in bir Sermaye Piyasası Hizmetleri Lisansı’na sahip olan dağıtım kolu ve MAS tarafından düzenlenen, blok zincir teknolojisi tabanlı kripto para borsası 1exchange üzerinden faaliyetlerini sürdürmekte olduğu biliniyor.

CapBridge ve Binance arasında imzalanan yasal olarak bağlayıcılığı olmayan anlaşma ile iki şirketin bir STO (Security Token Offering) düzenlemeyi planladığı öğrenildi. STO, menkul kıymet ve şirket hisseleri gibi birçok hissenin blok zincir üzerinde hisselendirilmiş hâlidir.

Partnerliğin boyutu şu an için açıklanmamakla birlikte ilerleyen günlerde gerekli açıklamaların yapılacağı düşünülmekte. Bununla birlikte Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun, partnerlik hakkında yaptığı konuşma, açıklamanın yakın bir zamanda gerçekleşeceğini düşündürdü.

“CapBridge ile güçlerini birleştiren Binance, yerel düzenlemelere ve düzenleyicilere uyumlu bir şekilde hizmetlerini genişletmek için lisansları tam olan bir şirket ile çalışabilecek.”

Bınance CEO’su Changpeng Zhao

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version