Muhabbit

ALTCOIN

Binance Yeni Kaldıraçlı Tokenlerini Listeliyor!

Yeni adım ile birlikte Bitcoin’den sonra Ethereum (ETH) tarafı için de kaldıraçlı tokenler kullanıcılar ile buluşacak.

Clock
Paylaş
Binance Yeni Kaldıraçlı Tokenlerini Listeliyor!

Binance tarafından yapılan duyuru ile birlikte, yeni kaldıraçlı tokenler platforma ekleniyor.

Yeni adım ile birlikte Bitcoin’den sonra Ethereum (ETH) tarafı için de kaldıraçlı tokenler kullanıcılar ile buluşacak.

İşlemlere başlayan pariteler ETHUP/USDT ve ETHDOWN/USDT olarak isimlendirilmiş durumda.

Spot market aracılığı ile alınabilen tokenler sayesinde kullanıcılar 3x kaldıraç ile işlem yapabiliyorlar.

FTX Çıkarmıştı

Kaldıraçlı token adımı yeni bir ürün olarak karşımıza FTX tarafından çıkarılmıştı. Bull ve Bear tokenler olarak her kripto para için ortaya konan yeni ürünler hayli ilgi görmüştü.

İlgi göre tokenler devam eden süreçte Binance üzerinde de listelenmişti. Daha sonrasından ise ani bir karar ile Binance, FTX’in kaldıraçlı tokenlerini delist edeceğini duyurmuştu. Binance CEO’su CZ tarafından yapılan açıklamalarda, kaldıçalı tokenlerin kullanıcılar tarafından tam anlamıyla anlaşılamadığı ve birçok kayıp oluşturduğu belirtilmişti.

Bu ve benzeri sebepler ile tokenleri delist etmeyi seçtiklerini belirten CZ, bunu zor bir karar olduğunun altını çizmişti.

Kendi Tokenlerini Listelediler

Devam eden süreçte Binance, ani bir şekilde kendi kaldıraçlı tokenleri BTCUP ve BTCDOWN tokenlerini listelediğini duyurmuştu. Bull ve Bear tokenlerin birebir aynısı olan UP, DOWN tokenler ve tokenlerin listelenişi topluluk tarafında büyük tepki görmüştü.

Anlaşılmadığı gerekçesi ile kaldırılan tokenlerin birebir aynısın tekrar listelenmesi kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. CZ ise konu ile ilgili olarak, kaldıraçlı yeni tokenleri ayrı bir bölümde bulunacağını, bu sayede kafa karışıklığının ortadan kaldırılmış olacağını belirtmişti.

Yeni adım ile Bitcoin’den sonra Ethereum için de kaldıraçlı tokenler listeleniyor. Binance’ın kaldıraçlı token adımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar