Muhabbit

Bir Borsa Daha Metaverse’te Ofis Kuruyor!

Bir küresel kripto para borsası daha Metaverse üzerinde bir ofis kurmak için çalışmalara başladı.

metaverse ofis

metaverse ofis

Kripto para borsaları Solana Blockchain üzerinde kurulan metaverse’de ofis açmak için sıraya girdi!

Metaverse kavramı ilgi görmeye devam ediyor. Solana Blockchain’i üzerinde, kullanıcıların binaları ve etkileşimli odaları keşfedebilecekleri bir alan yaratmak üzere Portals isimli bir metaverse platformu kuruldu. Birçok kurum ve kuruluş, bu platformdan “alan” satın alma ve kendilerine ait bir “ofis” oluşturma yolunda ilerliyor.

Portals Metaverse’te Ofis Açan Şirketler

Solana Blockchain’inde kurulan metaverse platformu Portals’ın topluluk ve ortaklıklar başkanı Chris Lund, kripto para dünyasından, Portals’a katılan şirketleri açıkladı. Lund, FTX’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kolu FTX US’in Portals’ta yeni ofislerini açacağını ifade etti.

Bununla birlikte son olarak küresel kripto para borsası Binance’in Amerika Birleşik Devletleri kolu olan Binance US de metaverse platformu Portals üzerinde bir ofis açmak üzere çalışmalara başladığı belirtildi.

Binance US basın sözcüsü Zachary Tindall, CoinDesk’e bir elektronik posta atarak “sanal yapının borsa kullanıcıları için bir buluşma yeri olması gerektiğini” ifade etti.

“Binance.US topluluğunun bir araya gelmesi için metaverse’te bir alan yaratıyoruz.”

Bınance US basın sözcüsü Zachary Tındall

Portals’a Yoğun İlgi!

Şirketler, Ethereum Blockchain’i üzerinde yer alan The Sandbox ve Decentraland gibi metaverse’lere akın etmeye devam ediyor. Portals, yüksek hızıyla öne geçtiğini savunan Solana Blockchain’inin, metaverse çılgınlığını yakalamak için en büyük şansı olarak görülmekte.

Portals’ın topluluk ve ortaklıklar başkanı Chris Lund, Solana Blockchain’i üzerinde kurulan Raydium, Magic Eden, Audius ve Bonfida gibi projelerin de Portals metaverse’te de var olacağını ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version