Muhabbit

Bir Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin’mi?

Bitcoin ile ödeme yapma fikrine ne dersiniz?

bir ödeme yöntemi

Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı yatırımın ardından, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin fikri benimsenmeye başlamış bile!

Geçtiğimiz gün CNBC’ye konuşan Twitter CFO’su Ned Segal’in açıklamalarına göre, Twitter, müşterilerinin ve çalışanlarının olası talebi doğrultusunda bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i araştırmaya başladıklarını söyledi.

Bildiğiniz gibi Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Twitter, hali hazırda kripto topluluğu ile müthiş bir etkileşim içinde. Ciddi anlamda kripto topluluğunun kalesi olan sosyal medya platformu, zaten kripto paraların benimsenmesinde yüksek profilli bir rol izliyor.

Örneğin, geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Twitter biyografisine #Bitcoin yazması, Bitcoin’in fiyatını dakikalar içinde yükseltti. Ayrıca, Tesla’nın tam 1.5 milyar $’lık satın alımı ile beraber, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edeceğini açıklaması da Bitcoin’in benimsenmesini ciddi bir oranda artıracaktır.

Bildiğiniz gibi Twitter üzerinde müthiş bir kripto para topluluğu var ve bu topluluklar, verecekleri reklamları ve alacakları hizmetleri Bitcoin cinsinden talep etmeye başlamış olabilir. Tüm bunlara bir yanıt olarak Twitter, artık bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i ciddi anlamda düşünmeye başlamış.

Geleceğin kripto paralarda olduğunu düşünen ve eskiden azınlık olarak nitelendirilen kitle, arkasına büyük bir ticari gücü alarak yoluna emin adımlar ile devam ediyor. Ancak hali hazırda ödemelerini kripto paralar ile alan bazı insanlar var. Bakalım gelecekte, insanlar emeklerinin karşılığını hangi para birimi üzerinden alacak?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version