Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26614.18
-1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1587.77
-2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.85
-1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

UK, Amerika İle Anlaşmasına Blockchain’i Dahil Ediyor

Birleşik Krallık Ticaret Dairesi, ABD ile yapacağı görüşmeler için ajandasını yayımlamış bulunuyor. Ajanda, ticaret anlaşmasının içeriklerini belirleme amacı taşımakta.

Clock
Paylaş
UK, Amerika İle Anlaşmasına Blockchain’i Dahil Ediyor

Bildiğiniz üzere Brexit ile birlikte Birleşik Krallık, Avrupa Birliği’nden tamamen ayrılmış bulunuyor. Bu ayrılık ile birlikte bugüne kadar AB ortak pazarı ile hareket eden Birleşik Krallık, artık marketin dışında. Bu sebeple her bir ülkeyle tekrardan masaya oturup anlaşma imzalaması gerekecek. Birçok ülkeyle Serbest Ticaret Anlaşması imzalaması beklenen İngiltere, Amerika ile de masaya oturacak.

728×90 muhabbit - UK, Amerika İle Anlaşmasına Blockchain'i Dahil Ediyor300x250 muhabbit - UK, Amerika İle Anlaşmasına Blockchain'i Dahil Ediyor

ABD Ajandasında Blockchain

Bu noktada Birleşik Krallık Ticaret Dairesi, ABD ile yapacağı görüşmeler için ajandasını yayımlamış bulunuyor. Ajanda, ticaret anlaşmasının içeriklerini belirleme amacı taşımakta. Bu sebeple oldukça geniş bir yelpazesi bulunuyor. Fakat bu sefer yelpazenin içerisine “blockchain” de eklenmiş. Blockchain, şirketler ve ülkeler tarafından “yararlanılacak” bir alan olarak ajandada bulunmakta.

Anlaşma içerisinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için de bir bölüm açılmış. blockchain maddesinin özellikle bu kısım için eklendiği iddialar arasında.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin nerdeyse üçte ikisi ulaştırma temelli hizmetler. Dolayısıyla tedarik zinciri işletmeler için önem barındırmakta. Bu hizmetlerin eksikliklerinin blockchain ile giderilmesi amaçlanıyor.

Sıfırdan bir anlaşma yapacağımız için dijital hizmetlerden tutun kuantum teknolojisine kadar her alanda kuralları yeniden şekillendirme gücüne sahibiz.

Bu sayede eski kurallara takılmayacağını belirten ticaret idaresi, yeni düzenlemelerden çok umutlu.

Önümüzdeki dönemde İngiltere diğer ülekerle de anlaşmak için masaya oturacak. Fakat Türkiye ile masaya oturulmayacak. Sebebi ise Türkiye ile Avrupa Birliği ortak pazarı arasında bir “gümrük birliği” anlaşması bulunması. İngiltere ve Avrupa Birliği arasında yapılacak ticaret anlaşması Türkiye’yi de kapsayacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar