Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44126.26
5.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2309.46
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.52
16.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.6
-0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Birleşik Krallık Bitcoin Yatırımcılarını Uyarmak için Bütçe Ayırdı!

Birleşik Krallık, genç nüfusa ulaşmak için kampanya düzenliyor.

Clock
Paylaş
Birleşik Krallık Bitcoin Yatırımcılarını Uyarmak için Bütçe Ayırdı!

Birleşik Krallık Mali Yürütme Otoritesi (FCA), vatandaşları kripto para yatırımlarıyla ilgili riskler konusunda uyarmak için 11 milyon sterlinlik bir dijital pazarlama kampanyası oluşturdu.

FCA’nın CEO’su Nikhil Rathi, kurumun Perşembe günü yaptığı “Our Role and Business Plan” başlıklı internet semineri için hazırladığı taslak konuşmada bu konu hakkında konuştu.

728×90 muhabbit - Birleşik Krallık Bitcoin Yatırımcılarını Uyarmak için Bütçe Ayırdı!300x250 muhabbit - Birleşik Krallık Bitcoin Yatırımcılarını Uyarmak için Bütçe Ayırdı!

FCA’nın kampanya fonu oluşturma kararını detaylandıran Rathi, Birleşik Krallık düzenleyicisinin, genç nüfus arasında kripto para yatırımının artan bir şekilde benimsenmesinden endişe duyduğunu da belirtti.

Rathi’ye göre daha fazla insan, yatırımı eğlence olarak görmeye başladı. Bu tür mantıksız davranışlar, insanların para kaybetmesine sebep olabilir:

Bu Kampanya, sosyal medya tarafında etkileşime giren 18-30 yaşındaki kişiler ile alakalı. Ve biz, bu kişilerle etkileşime girmeye pek alışkın değiliz. Bu yüzden onları bazı riskler konusunda uyarmak için 11 milyon sterlinlik bir dijital pazarlama kampanyası oluşturuyoruz.

FCA Başkanı Kripto Para Yatırımcılarını Uyarıyor!

FCA Başkanı, kurumun insanların kripto para birimlerine yatırım yaparlarsa “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” gerektiği yönündeki cümleleri dile getirirken, ona göre bu tür yatırımlar çok riskli.

FCA’nın dijital pazarlama kampanyası, İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu tarafından “yanıltıcı ve sosyal olarak sorumsuz” kabul edilen kripto para reklamlarına karşı alınan önlemlerin ardından geldi.

FCA Başkanı, bahsi geçen kampanyanın yanı sıra, kurumun özellikle Kara Para Aklamayı Önleme (AML) uyumluluğu alanında kripto para birimleri gibi karmaşık piyasa ürünleri için sağlam inceleme durumlarına odaklanmaya devam edeceklerini belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar