Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BIT Madencilik, Kazakistan’daki Tesisine 2500 Yeni Cihaz Aldı!

BIT Madencilik, bugün (28 Temmuz 2021) Kazakistan’daki tesisi için bir satın alım yaptığını duyurdu.

Clock
Paylaş
BIT Madencilik, Kazakistan’daki Tesisine 2500 Yeni Cihaz Aldı!

Kripto para madenciliği sektöründe lider bir şirket olan BIT Madencilik, bugün (28 Temmuz 2021) Kazakistan’daki tesisi için bir satın alım yaptığını duyurdu.

BIT Madencilik, Kazakistan’daki tesisleri için yaklaşık 6,6 milyon Amerikan Doları karşılığında 2 bin 500 yeni madencilik cihazı aldı. Satın alınan cihazların teorikteki hash rate kapasitesinin saniyede yaklaşık 165 peta hash olduğu belirtiliyor.

Yeni satın alınan cihazların yaklaşık bir hafta içinde teslim edilmesi bekleniyor. Ardından da şirket cihazların Kazakistan’daki tesise gönderilmesi için planlamalar yapacak.

BIT Madencilik Cihazı Filosunu Genişletiyor!

BIT Madencilik Bitcoin madenciliği cihazları filosunu genişletmenin yanı sıra denizaşırı kalkınma stratejisiyle ilerlemeye devam etti.

Şirket Kazakistan’daki tesislerinde toplam hash rate kapasitesi 172 PH/s olan 3 bin 819 Bitcoin madenciliği cihazı ile toplam hash rate kapasitesi 121 PH/s olan 4 bin 33 Bitcoin madenciliği cihazı bulunduruyor.

Şirket Çin’in dışında saniyede 86,4 giga hash (GH/s) hash rate kapasitesiyle Ethereum madenciliği cihazlarıyla Ethereum madenciliğine başladı. 2021 yılının Ekim ayının sonuna kadar 4.713.6 GH/s’lik ek bir hash rate kapasitesinin dağıtılması bekleniyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar