Muhabbit

Bitci.com Brezilya ve İspanya’da Kripto Para Borsası Açıyor!

Bitci.com global ölçekteki yatırımlarına devam ediyor. Önümüzdeki ay Brezilya’da ve mart ayında ise İspanya’da kripto para borsası açacak.

Brezilya ve İspanya

Bitci.com dünyaya açılıyor

Bitci.com CEO’su Onur Altan Tan yabancı haber kaynaklarına röportaj verdi. Yapılan açıklamaya göre Bitci.com önümüzdeki ay Brezilya’ya kripto para borsası açıyor. Global ölçekte genişleme çalışmalarına devam eden şirket, Mart 2022’de ise İspanya’ya borsa açmayı planlıyor.

Bodrum’da 2018 yılında kurulan yerli kripto para borsası Bitci.com’un, ayrıca bir kripto para madenciliği işletmesi ve blockchain ağı da bulunuyor. Ödeme platformunda ve kripto para borsalarında bu blockchain ağı kullanılıyor.

Daha fazla Bitci.com haberi için buraya bakabilirsiniz.

Bitci.com Brezilya’ya Açılıyor

Bitci.com, korona virüs salgını sonrasında gelirleri düşen futbol kulüplerinin alternatif arayışlarına bir cevap da veriyor. Şimdiye kadar birçok futbol kulübüyle “fan token” anlaşmaları yapan şirket, Brezilya’ya açılarak oradaki futbol kulüpleri ile daha çok partnerlikler kurmak hedefinde. CEO Onur Altan Tan konu hakkında şöyle söylüyor:

Brezilya’da bir kripto para borsası açıyoruz çünkü orada bir değer görüyoruz. Brezilya milli takımının fan tokenlarını çıkarmıştık ve 6 başka kulüple de anlaşmamız bulunuyor.

Bitci.com İspanya milli takımı ile İngiltere’den Wolves ve İskoçya’dan Rangers takımlarına da fan token çıkarmıştı. Şimdiye kadar 25 fan token girişimi bulunan şirketin futbol haricinde yarış sporlarına da yatırımları bulunuyor. Bitci.com bu yılın sonuna kadar 50 fan token çıkarma hedefinde.

Daha fazla fan token haberi için buraya bakabilirsiniz.

Yeni gelir fırsatları edinmek isteyen futbol kulüpleri fan tokenlara sıcak bakıyorlar. Token sahibi olan yatırımcılar ise kulüplerin bazı kararlarında söz sahibi olabiliyor. Bir gol atıldıktan sonra stadyumda hangi şarkının çalacağı gibi oylamalara katılabiliyorlar. Fan tokenlar aynı zamanda kripto para borsalarında da alınıp satılabiliyor.

Bitci.com Başka Ülkelere de Yatırım Yapacak

Fan token girişimleri sayesinde Brezilya pazarında pazar liderine kısa zamanda yetişmeyi umduklarını söyleyen Tan, mart ayında ise İspanya’da bir kripto para borsası açacaklarını söylüyor.

Mercado Bitcoin, şu anda Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsası ve 3 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Özellikle pandemi sonrası Brezilya’da kripto paralara olan ilgi büyük bir yükselişe geçti. Ekonomik sorunlarla da boğuşan ülkenin menkul kıymetler borsası da portföyüne kripto paraları eklemenin planlarını yaptıklarını açıklamıştı.

Brezilya ve İspanya girişimlerinin ardından Bitci.com’un Orta Asya’da, Hindistan’da ve Rusya’da bu yıl yeni girişimler yapacağı da Onur Altan Tan tarafından aktarılıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version