Muhabbit

Bitcoin ATM’leri Geçtiğimiz Yıldan Bu Yana İkiye Katlandı!

Bitcoin ATM’leri artıyor!

Uruguay

kripto para ATM

Elde ettiğimiz verilere göre kripto para ve Bitcoin ATM hizmeti sunan yerler bu yıl ciddi anlamda artış gösterdi.

Bitcoin ATM’lerinin sayısı 2021 yılının ocak ayından bu yana ikiye katlanmış durumda. Bunun yanı sıra 80’e yakın ülke, itibari paralar ile kripto para almak için ATM’lere sahip.

Dünya’da 30.000’den Fazla BTC ATM’si Var!

Kripto para piyasasının ciddi anlamda yükseliş gösterdiği bu dönemde, insanların kripto para birimi yatırımları artış gösterdi. Bu durum Bitcoin ATM’lerinin çoğalmasına sebep oldu.

2021 yılının başında 15.000 civarında olan ATM’ler, an itibarıyla 30.000’in üzerinde.

Coin ATM Radar’dan elde ettiğimiz verilere göre, 1 Ocak 2021 tarihinde popüler kripto para birimleri için ATM hizmetini veren 14.016 kayıtlı yer olduğu belirtilmiş. Bununla beraber 27 Ekim 2021 itibarıyla bu hizmeti 30.011 ATM veriyor.

Bahsi geçen Bitcoin ATM’leri 76 ülkede yer alıyor ve 628 şirket tarafından yönetiliyor. ATM sayısı konusunda lider olan ülke ise, tahmin edebileceğiniz gibi ABD. ABD’nin komşusu Kanada ise 2.000 civarında ATM’ye ev sahipliği yapıyor. Avrupa Birliği’nin tamamı ise sadece 1.353 adet ATM’ye sahip.

ATM’lerde desteklenen kripto para birimleri farklılık gösteriyor. Fakat birçok ATM BTC satın alma opsiyonunu kullanıcılara sunuyor. Ayrıca ETH, LTC ve BCH gibi popüler kripto paralar da ATM’lerde yaygın bir şekilde yer alıyor.

Sizce yakında Türkiye’de de Bitcoin ATM’si görebilecek miyiz?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version