Muhabbit

Bitcoin ATM’leri Salgın Sırasında Bankalardan Daha Güvenli

Korona’ya karşı Bitcoin kullanmak daha sağlıklı

Kripto ATM, Banka Kablolarından Daha Sağlıklı ve Güvenli Para Transferi Yapıyor.

Geleneksel kanallar üzerinden para transferi, bugünlerde hatlarda çok fazla sıra gerektirebilir. Dünya’nın dört bir yanından yetkililer, corona virüs enfeksiyonunu bulaşma riskini azaltmak için büyük grupların kapalı alanlarda toplanmasını önlemeye çalışıyorlar. Havale, birçok ülkedeki insanlar için bir yaşam çizgisidir ve kripto para ATM’leri, kalabalık bir banka ofisini ziyaret etmeden sevdiklerinize nakit göndermenin bir yoludur.

COVID-19 salgınından dolayı dünyadaki birçok kamusal alanı zaten kapattı. Açık kalanlar, bir seferde toplanmasına izin verilen kişi sayısı ile ilgili kısıtlamalara tabidir. Bankalar ve para transferi kurumları, diğer birçok işletme kapalı olsa bile açık kalacaktır. Bununla birlikte, corona virüs salgını sırasında herhangi bir ofisi ziyaret etmek, sağlık yetkilileri tarafından yüksek bir risk olarak kabul edilmektedir. Bunun gibi krizler sırasında her an uygulanabilecek nakit çekme limitlerinden bahsetmiyoruz bile.

Nakit mevcut corona virüs salgınında acil bir ihtiyaç haline geliyor.

Kripto para birimlerinin sürtünmesiz sınır ötesi ödemeler için yararlı bir araç olduğu ve düşük ücretlerle hızlı işlemleri kolaylaştırdığı kanıtlandı. İki taraf geleneksel para üzerindeki avantajlarından tam olarak yararlanmak istediklerinde, her zaman eşler arası değer aktarımı için kullanılabilirler. Ve Bitcoin ATM’leri kriptoyu bir araç olarak kullanan iki resmi para birimi arasındaki işlemler için kullanılabilir.

Bu durumda, gönderici, konumlarına yakın bir ATM’den göndermek istedikleri resmi para miktarının kripto para birimindeki karşılığını alabilir. Dünya çapında birçok ülkede  7.000’den fazla vezne cihazı çalışmaktadır. Dijital paralar, daha sonra bunları remi paraya dönüştürebilen bir alıcıya bir kripto işlemi ile gönderilebilir.

Bitcoin ATM’lerini kullanmak bulaşıcı hastalık riski açısından da güvenli bir seçenektir.

Yurtdışına para göndermek için Bitcoin ATM’lerini kullanmak, yalnızca aktarılan fonlar için yüksek güvenlik seviyesi nedeniyle değil, aynı zamanda kalabalık banka şubelerini ziyaret etmekten veya sıralarda durmaktan kaçınabileceğiniz için daha düşük sağlık riskleri açısından da güvenli bir seçenektir. Gönderenin ve alıcının bitcoin hakkında bilgi sahibi olmasını ve bazı durumlarda ulusal düzenlemelere ve kısıtlamalara uymasını gerektirmesine rağmen, finansal varlıkları hızlı ve düşük maliyetle aktarmanın uygun bir yoludur.

Son Yazılar

Exit mobile version