Muhabbit

Bitcoin Balinalarının Sayısı 2020’de Yüzde 9 Arttı!

1,000 Bitcoin (BTC) ve üzeri BTC sahibi olan cüzdanların sayısına bakıldığında yaşanan artış oldukça dikkat çekici.

Eski Bitcoin Madencisi

2020 yılı itibariyle Bitcoin balinalarının sayısında önemli bir artış yaşanıyor.

1,000 Bitcoin (BTC) ve üzeri BTC sahibi olan cüzdanların sayısına bakıldığında yaşanan artış oldukça dikkat çekici.

2019 sonunda 1000 BTC ve üzeri tutan cüzdan sayısı 1750 civarlarında iken bu sayı Haziran 2020 itibariyle 1875’in üzerini zorlamakta.

Bu artış ise yaklaşık yüzde 8.9’luk bir artışa tekabül etmekte. Mayıs ayında 1825 civarında giren balina sayısı, ay içerisinde ser bir yükseliş ile 1875’e kadar çıkmış görünüyor. Tekrar bir düşüş eğilimine giren balina sayısı Haziran ile birlikte yeniden 1875’e ulaşmış durumda.

Yıl başı itibariyle 7000 $ seviyelerinden başlayan Bitcoin rallisi ile balina sayısında artışın başladığı özellikle göze çarpmakta.

13 Mart Sonrası Hızlandı

Balina sayısındaki artış ise 13 Mart’ta yaşanan düşüşün ardından hızını artırmış görünüyor.

Mart ayı itibariyle fiyat ile doğru orantılı şekilde artan balina sayısı, borsalardan çıkan Bitcoin miktarındaki artışı da bir noktada açıklamakta. Muhabbit Data üzerinde paylaştığımız verilerde de görebileceğiniz üzere önde gelen borsaların Bitcoin cüzdanlarından uzun bir süredir düzenli çıkışlar yaşanıyor. Bu çıkışların sonucu olarak ise borsa cüzdanları oldukça hafiflemiş durumda.

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz üzere 2020 başından bu yana borsa cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı yüzde 12 civarında azalmışken, Bitcoin balinası sayısındaki artış ise yüzde 9 civarında seyretmekte. Bu noktada borsalardan çıkan Bitcoin’lerin önemli bir miktarının balina olarak tabir edebileceğim kabarık cüzdan sahipleri tarafından alındığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bugünkü fiyat ile 1000 BTC kabaca 9.400.000 $ etmekte.

Bitcoin balinası sayısındaki artışı siz nasıl yorumlarsınız?

Son Yazılar

Exit mobile version