Muhabbit

Bitcoin Boğası Bitti mi? ETH ve Altcoin Boğası Ne Zaman Başlayacak?

bitcoin düşecek mi

Ladies and Centilmenler, hacimsiz ölü altcoinler’de çekilmelerin devam ettiği bir haftayı geride bıraktık. Ekrana baktıkça umutlarımız tükendi, hevesimiz kırıldı. Peki Boğa bu kadar mıydı?

Bitcoin Boğası Bitti mi? ETH ve Altcoin Boğası Ne Zaman Başlayacak?

Bu sorunun cevabı hiç bir zaman net değildir. Piyasa yapıcılar zamanına karar verir. FTX kurucusu Sam, Bitcoin‘i 20 bin doların altında tutması için yaptığı baskıyı bir çoğunuz duymuştur. Maalesef ne kadar merkeziyetsiz olursa olsun Crypto piyasası da parası olanın konuştuğu bir yer olmuştur. Bu yüzden bizim yapmamız gereken zamanını bilmediğimiz bu ana hazır olmak. Parçalı alımlar, düştükçe toplamaya devam edecektir. Bugün gördüğünüz %30 zararlar yarın gelecek X’ler karşısında hiç olacaktır.


Sadece yapmanız gereken ihtiyacınız olan para ile yatırım yapmayın. Kredi çekmeyin, eşinizden dostunuzdan borç alıp yatırım yapmayın. 1 ay sonra ödeyeceğim diye elinizdeki nakit ile yatırım yapmayın. Buraya koyduğunuz para minimum 6 ay ihtiyacınız olmayan bir para olmalıdır.

Kişisel öngörülerime gelirsek haziran ortasına kadar altcoin’lerde düşüş trendi devam edebilir. Bu elinizdekileri satın demek değildir. Bu fırsat gelirse alım için bir miktar nakit bulundurun demektir. Ben Fed Faiz indirimini temmuz ayında gerçekleştireceğini düşünüyorum. Faiz indirimi sonrasında zaten borsalara ve emtialara güçlü girişler göreceğiz. Bizim için önemli olan bu girişler öncesi içerde olmak o yüzden bu geri çekilmeleri umursamayınız. Güzel günler göreceğiz.

Altcoin Sepetimizde Neler Olmalı? SRC20 Tarafında Alım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Binlerce seçeneğin olduğu bir ortamda buna karar verebilmek zor olacaktır. Fakat yapay zeka tarafının güçlü durduğu aşikardır. Sepetimin en az %25’ini AI projelerine ayırdım. RWA, Gamefi, Depin, Layer1-Layer2, DeFi gibi alanlarda yeni projelere odaklanmakta fayda var. En az 10 coinli bir sepet yapmalıyız. Bu riskimizi minimum indirecektir.


Bütçemin %10’unu ayırdığım SRC20 tarafı şuanda cüzdanımda önemli bir büyümeye yol açtı. Nasıl alabilirsiniz neler yapabilirsiniz. bununla ilgili bu hafta güzel içerikler çıkacak, beklemede kalın. Sizleri uyarmak istediğim nokta muhakkak arkasında ekip olan SRC20 projelerine odaklanmanız. Cex listelemeleri için bir ekip olması şart. Cüzdan dağılımları önemli, 50 cüzdan altında yatırımcısı olan projelere yatırım yapmamaya özen gösteriyorum. Market’den belli başlı coinleri topladım ama büyük çoğunluk mintleme yöntemi ile elde ettiğim projelerdir. Web3 cüzdanlarını büyütmek isteyen borsalar ile beraber güçlü bir yükseliş sağlayacaklardır. Bugün OKX WEB3 tarafında bir ortaklık kuruldu. Geçtiğimiz haftalarda Binance Academy SRC20 ve Stamps’lar hakkında makaleler paylaştı. Muhakkak bir hype göreceğiz. Önemli olan erken ve doğru alımları yapmaktır.

Hayal satın almayın, yatırım yapın!!
Sizleri seviyorum ❤️

Son Yazılar

Exit mobile version