Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 16.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 16.07.2021

Merhabalar ben Draco. Bu akşam piyasanın lideri olan Bitcoin’i inceleyeceğiz. Bitcoin’in piyasa için önemini anlatmaya gerek yok bence. Piyasa hakkında kulaktan dolma bilgiye sahip olanlar bile Bitcoin’in altcoinleri etkilediğini bilmekteler. Şimdi grafikteki son duruma bakalım.

BTC Fiyat 16 Temmuz 2021

Son 15 günde Binance BTC/USDT verilerine baktığımızda en düşük seviye 31.000 dolar en yüksek seviye ise 36.000 dolar bölgesi olduğunu görmekteyiz. Yazıyı hazırladığım saatte ise 32.000 dolar bölgesinden işlem görmektedir.

BTC Grafik 16 Temmuz 2021

eIAOTbFq - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 16.07.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 16.07.2021. 4 Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

4 saatlik Bitcoin/Tether fiyat grafiği. Grafikte yaklaşık son 40 günlük veriler görülmektedir. Veriler Binance borsasından alınmıştır ve grafik Tradingview’den temin edilmiştir. Grafik ve ölçümler logaritmik ayarlarda yapılmıştır.

BTC Analiz 16 Temmuz 2021

Grafikteki yeşil alanlar Bitcoin grafiğinde takip ettiğim önemli bölgeleri göstermektedir. Alttaki büyük yeşil bölge herkesin bildiği üzere 30k desteği. Maalesef ki son zamanlarda Bitcoin bu desteğini sıkça ziyaret etmekte. Bu testleri de pek olumlu bir gelişme değil. Çünkü fiyat buradan tepki alsa bile bir önceki tepe noktasını geçemeden yani daha düşük bir tepe oluşturarak tekrar bu desteğe inmekte. Haliyle bu da desteği zayıflatmakta.

Grafikte bir de mor düşen bir trendimiz bulunmakta. Şu an için fiyat bu trend bölgesinden uzak görünüyor. Ama 30.000 dolar desteğinden olası bir tepki alması halinde bu trendi tekrar test etmesi pek de zor olmayacaktır.

BTC Yorum 16 Temmuz 2021

Son zamanlarda sürekli 30.000 dolar desteğini ve kırılması halindeki durumları konuşuyoruz. Yani şu anki düşüncelerimiz hep bearish. Peki şimdi de yükseliş senaryosunu konuşalım. Yükselişin daha baskın düşünce haline gelmesi için neler olması gerektiğini konuşalım.

İlk olarak fiyatın mor düşen tredi kırıp 36.500 dolar bandını geçerek bir önceki tepe bölgesinin üstüne çıkması lazım. Böylelikle sürekli daha düşük tepeler serisine son vermiş oluruz. Bu da ilk olumlu ve önemli gelişme olur.

Sonrasında ise fiyatın 42.000 dolar bandını aşması çok çok daha önemli ve olumlu gelişme olacaktır. Bu seviyenin aşılması orta ve uzun vadede güzel günleri getirecek bir gelişme olarak görmekteyim.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar