Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 28.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 28.06.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto para piyasasının lokomotifini yani Bitcoin’i inceleyeceğim. Bitcoin’in fiyat hareketleri tüm kripto para piyasasını etkilediğinden dolayı altcoin yatırımcıları da Bitcoin grafiğini merak ediyor. Haliyle en fazla analiz isteği de Bitcoin için geliyor. Lafı fazla uzatmadan Bitcoin’deki son gelişmelere bakalım.

BTC Fiyat 28 Haziran 2021

Bitcoin yaşadığı sert düşüşlerden sonra fiyatı 30 0000 ve 40 000 dolar bandında sıkışmış durumda. Ancak maalesef 30 000 dolar desteğini daha fazla test etmiş durumda. Şu an ise fiyatı 34 600 dolar seviyesinden işlem görmekte.

BTC Grafik 28 Haziran 2021

AqKomePa - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 28.06.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 28.06.2021. 2 Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

2 Saatlik Bitcoin/USDT grafiği, fiyat verileri Binance borsasından alınmıştır. Grafik logaritmik ayardadır, bundan dolayı sizin grafiğinizle bazı farklılıklar içerebilir.

BTC Analiz 28 Haziran 2021

Grafikteki yeşil alanlar destek ve direnç bölgelerimizi göstermektedir. Grafiğin alt kısmında bulunan destek bölgesi büyük zaman dilimine ait olduğundan dolayı bu zaman diliminde oldukça büyük görünmektedir.

Bitcoin’in genel görünümünü dün hazırladığım fiyat analizi videosunda açıklamıştım. İlgili videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bugün ise biraz daha kısa vadeli inceleyeceğiz. Grafikte gördüğünüz üzere fiyat 30 000 dolar seviyesindeki destek bölgesini iki kere test etmiş durumda. Haliyle akla ilk başta burada ikili dip formasyonu var mı sorusu gelmekte. 2 saatlik grafikte ilk dip bölgesinin mum kapanışından dolayı burası ikili dip formasyonu kurallarına uymamaktadır.

BTC Yorum 28 Haziran 2021

Yukarıda o bölgenin ikili dip yapısına uymadığını söylemiştim. Ancak şöyle bir durum var. Fiyat güçlü bir destek bölgesinden iki kere tepki almış ve ilk direnç bölgesinde(35 000 dolar bölgesi) şu an. Sadece bu görünüme baksak bile aslında olumlu bir tablo bizi karşılıyor. Bu direncin kırılmasıyla birlikte fiyatın bir üst direnç bölgesini (yaklaşık 38 000 dolar) test edeceğini düşünüyorum.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar