Muhabbit

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 08.08.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto piyasasının lideri Bitcoin’i inceleyeceğim. 30.000 dolar desteğini ardı ardına test etmesinin ardından oldukça güzel bir yükseliş gösterdi ve dirençleri bir bir kırdı. Şimdi grafiğin son durumuna bakalım.

BTC Fiyat 8 Ağustos 2021

Bitcoin yükselişine bugün de devam ederek 45.000 dolar seviyesini aştı. Ancak şu an oradan ret yemiş durumda ve 43715 dolar seviyesinden işlem görmekte.

BTC Grafik 8 Ağustos 2021

Bitcoin BTC fiyat grafiği 08.08.2021. 6 Saatlik grafik veriler Bybit borsasına aittir.

Bybit borsasında Bitcoin vadesiz kontrat paritesine ait 6 saatlik grafik. Veriler Bybit borsasına aittir ve grafik Tradingview’den alınmıştır. Grafik logaritmik ayarlardadır.

BTC Analiz 8 Ağustos 2021

Grafikteki yeşil alanlar Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Grafiğe baktığımızda gördüğümüz ilk olumlu detay fiyatın 42.000 dolar seviyesini aşmasıdır. Fiyat burayı geçerek akümülasyon bölgesinde yaptığı en yüksek tepeyi geçerek daha yüksek bir tepe yapmış oldu. Bu durumu birçok defa açıklamıştım, bu durum yükseliş trendi için oldukça önemli bir detay.

BTC Yorum 8 Ağustos 2021

Orta/uzun vade olarak bakacak olursak Bitcoin’de gerçekleşmesini istediğim tüm şeyler gerçekleşti. Bundan dolayı aşırı düşüş yaşamadığı sürece Bitcoin’e olumlu bakacağım. Bu arada “aşırı düşüş” derken yaşanabilecek düzeltmeleri kastetmiyorum. Yükseliş trendini bozabilecek hareketleri kastediyorum. Zaten bu tarz hareketler gerçekleşirse sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version