Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39499.98
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2167.37
3.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.04
0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (6.11.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020

Analiz yazı dizimizin bugünkü bölümünde bir çok kişinin istediği Bitcoin var. Bugün Bitcoin grafiğindeki teknik verilere bakacağız. Fiyat şuan nasıl bir bölgede, herhangi bir düzeltme göstergesi var mı veya fiyat daha nereye kadar çıkacak. Lafı fazla uzatmadan başlayalım.

728×90 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020300x250 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020
XtHDcwRD - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020
Bitcoin fiyat grafiği 6.11.2020. 3 Günlük grafik (her mum 3 günü ifade etmektedir) veriler Bitmex borsasına aittir.

Öncelikle grafiğe biraz geniş açıdan bakalım. Çünkü uzun bir süredir Bitcoin’i buralarda görmüyorduk ve aslında bundan oldukça mutluyuz. Umarız fiyat ATH yapar ve yine burada analiz hazırlama fırsatımız olur.

Yukarıdaki grafik 3 günlük yani her mum 3 günü ifade etmekte. Görebileceğiniz üzere şuan bir direnç bölgesindeyiz. Ancak bu bölge için çok güçlü diyemeyiz ki bu da Bitcoin yatırımcıları için olumlu bir şey. Ne olur ne olmaz diye bu zaman dilimi için destek bölgelerini de ekledim. Eğer bir düzeltme gerçekleşirse muhtemel durakları buralar olacaktır. Bu grafik için son olarak, yükselen bir trendde yani diğer ismiyle boğa piyasasında olduğunu söyleyebiliriz. Zaten bunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bir lower low oluşmadığı sürece bu ifadeyi kullanmak doğru olacaktır.

KfhOqYcy - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 6.11.2020
Bitcoin fiyat grafiği 6.11.2020. 15 dakikalık grafik (her mum 15 dakikayı temsil etmektedir) veriler FTX borsasına aittir.

Şimdi biraz daha detaya inelim. Yukarıdaki grafik 15 dakikalık. 13600 dolar seviyelerinden başlayan bir trend bulunmakta. Bu trendi kırmızı ile gösterdim ve çok sayıda test edilmiş. Malesef ki fiyat şuan bu trendin üzerinde durmakta. Bu trendi dün twitter hesabımdan da paylaşıp kırılım beklediğim belirtmiştim. Ancak henüz kırılım gerçekleşmedi. Ayrıca bu grafik üzerinde destek bölgelerini de belirttim. Bunlar mavi yatay bölgeler. Kırılım gerçekleşir ise bu destek bölgelerini takip etmenin faydalı olacağını düşünüyorum.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum. “Kırılım gerçekleşir ise”, “kırılım gerçekleştiğinde” gibi ifadeleri sıkça kullandığımın farkındayım. Ancak bir yapı ancak kırılım ile birlikte aktif olur. Aksi halde grafikteki göstergelere göre değil de sadece sizin içinizden geçeni düşünüp işlem açmış olursunuz ve bu da oldukça risklidir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar