BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin (BTC), Uzun Vadede Altının Yerini Alacak!

Bitcoin altının yerini alacak mı?

Yayın:

-

bitcoin

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’tan bir üst düzey yönetici, Bitcoin’in (BTC) küresel finans sisteminde kalıcı bir varlık haline geldiğini ve dijital para birimini çevreleyen düşüncelerin değiştiğine dair somut bir işaret verdiğini söylüyor.

BlackRock’un CIO’su Rick Rieder Cuma günü CNBC’ye “Bitcoin’in geleceği çok parlak, daha uzun yıllar bizimle olacak” dedi.

Rieder, kendisinin bir Bitcoin yatırımcısı olmadığını söylerken, kripto paranın “büyük ölçüde altının yerini alacağını çünkü Bitcoin’in, bir altın külçesiyle dolaşmaktan daha işlevsel olduğunu” söyledi.

Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC) , bazen benzersiz değer deposu özelliği ile “dijital altın” olarak nitelendiriliyor. Bitcoin’in en coşkulu savunucuları, daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yönelmesinin sonunda, altının piyasa değerinin bir kısmının Bitcoin’e aktarılacağına inanıyor.

Fiyatları altın bazında değerlendirecek olursak, 1 Bitcoin şu anda 9.961 ons değerinde.

Bitcoin ve altın paritesi.

2020, özellikle dijital para birimleri hakkında uzun süredir şüpheci bir tavır sergileyen kurumsal yatırımcıların fikirlerinin değiştiği yıl olarak nitelendirilebilir. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckemiller gibi yatırımcılar ağırlıkla Bitcoin tarafında yer alırken, Citigroup ve JPMorgan gibi büyük bankalar da Bitcoin’in yükselişine sessiz kalmadı.

İş tarafında, şirketlerin Bitcoin’in toplam arzının %4,54’ünü elinde tuttuğu tahmin edilmekte. Bu yüzdeyi dolara çevirecek olursak, şirketler yaklaşık 15.3 milyar $ değerinde Bitcoin sahibi.

Bu arada BlackRock, bu yılın başlarında nakit rezervlerinin bir kısmını BTC’ye dönüştüren bir iş istihbaratı şirketi olan MicroStrategy’deki mülkiyet hisseleri aracılığı ile Bitcoin’e uzaktanda da olsa el sallıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberi için: Altcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.