BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Bitcoin.com Forumu Kapanıyor!

Kripto para dünyasının en popüler platformlarından olan Bitcoin.com’un forumu, kapanacağını duyurdu.

Yayın:

-

Bitcoin.com Forumu Kapanıyor!

Kripto para dünyasının en popüler platformlarından olan Bitcoin.com’un forumu, kapanacağını duyurdu.

Kripto para dünyasında önemli bir yere sahip olan, güncel tartışmaların ve haberlerin takip edildiği Bitcoin.com’un forumu 23 Temmuz 2020 tarihinde kapatacağını duyurdu.

Forumun yöneticisi tarafından duyurulan haber, kripto para dünyasında üzüntüyle karşılandı. Ani kapanışın ardındaki neden bilinmiyor. Ancak dünyanın en eski ve en büyük kripto para birimleriyle alakalı web portallarından biri olan Bitcoin.com ile alakalı olan forumun kapanmasının nedenlerinin açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde sebebi belirtilmeksizin “yanlışlıkla” kapatılan YouTube kanalları sonrasında forumlarının kapanmasının sebebi merakla bekleniyor.

Haber veri sağlandığında güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ripple, Uygulamanın 19 Yeni Bölgeye Hizmetini Sağlayacak!

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Yayın:

-

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX'e 19 yeni bölge ekledi.

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Ripple, geleneksel bankacılık devi Santander ile yaptığı ortaklık ile gündemde. Bugün (09.07.2020) Ripple tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Blockchain tabanlı bir ödeme kanalı olarak oluşturulan One Pay FX uygulamasında gelişmeler mevcut.

2018 yılında çalışmalarına başlanan One Pay FX, İngiltere, İspanya, Polonya ve Brezilya’da kullanılabiliyordu. Bugün Ripple’ın yaptığı açıklamayla beraber One Pay FX artık Amerika ve Şili gibi birçok ülkenin yer aldığı 19 bölgede kullanılabilecek.

One Pay FX CTO’su Ed Metzger;

“Müşterilerimiz uluslararası ödeme kanallarının olmasının daha iyi olabileceğini dile getirdi. Biz de onların isteklerine göre davranarak Blockchain’in işlemlerini daha hızlı, ucuz ve şeffaf hâle getirmek amacıyla Ripple ile ortaklık kurduk”

Ayrıca müşteri geri dönütlerinden farklı para birimlerinin birbirine çevrilmesi konusundaki sıkıntıların giderilmesini isteğini de aldıklarını belirtti. Ayrıca;

“Ripple, müşterilerimiz tarafından gündeme getirilen sorunları direkt ele almamıza yardımcı oluyor. Paranın varış zamanı belli olarak müşterilerimiz ister tatil rezervasyonlarını ister ticari ödemelerini rahatlıkla yapabiliyor. ”

Haber gelecek bilgiler ışığında güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Coinbase Yeni Bir Atılım Peşinde!

Coinbase halka açılmak istiyor!

Yayın:

-

Coinbase Inc, bu sene içinde en erken şekilde borsa kaydı oluşturmak adına harekete geçmiş durumda. Coinbase bu hamlesi ile birlikte dünyanın ilk Amerika menşeli halka açık kripto para borsası ünvanını almış olacak.

Listeleme işlemi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını bekliyor. Denetleyici kurumdan izin çıktığı takdirde, bu durum kripto savunucuları için ciddi anlamda bir dönüm noktası olacak.

Coinbase, bu işlemin bu yılın sonlarına ya da gelecek yılın başlarına kadar devam edebileceğini belirtti. Şu an yaptıkları planın değişme ihtimalinden bahseden şirket, SEC’e halka açılma niyetinden bahsetmiş durumda değil. Fakat yatırım bankacılarının ve hukuk firmalarının söylemleri bu yönde.

Coinbase’in borsa listeleme hazırlıklarını gizleme talebi ile birlikte, anonimlik talep edildi.

Bir Coinbase sözcüsüne göre, şirket söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorumlar yapmayı reddediyor. SEC ise konu hakkına yorum yapmaktan kaçındı.

SEC, bazı kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak nitelendireceğini ve düzenlemelere tabi tutulabileceğini söylemiş olsa bile, çoğu kripto para üzerinde belirli bir rehber paylaşmında bulunmuş durumda değil. Bu durum dahilinde birçok kripto para birimi, ana akım yatırımcıları üzerinde meşruiyet kazanmak adına mücadele ediyor. Ayrıca bu birimler, spekülatif doğası ve kara para aklama potansiyelleri konusunda çok dikkatli davranıyor.

Coinbase Halka Açılmayı Düşünüyor

Kaynaklara göre, 2018’de en son özel fon toplama turu sırasında 8 milyar$’dan fazla değere sahip olmuş olan Coinbase, IPO yerine doğrudan halka açılmayı düşündüğü belirtildi.

Doğrudan halka açılış esnasında, şirket halka arz olduğundan dolayı yeni hisse satmaz. Ayrıca mevcut yatırımcılar piyasa çıkışından sonra varlıklarını elden çıkarma işlemleri ile ilgili kısıtlamalara tabi tutulamaz.

2012 yılında kurulan Coinbase, dünya çapında tanınmış en büyük kripto para borsalarından biridir. 35 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan borsa, bir çok kripto paraya destek vermekte.

Yatırımcıları arasında, New York Menkul Kıymetler Borsası, BBVA ve eski Citigroup Inc CEO’su Vikram Pandit olan San Francisco merkezli şirket, Bitcoin’in 20.000$ rallisinden en iyi yararlanan borsalar arasındaydı.

Sizce, Coinbase bu hamlesi ile birlikte ne gibi faydalar görecek?

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.