Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Cüzdanı Çeşitleri! Bitcoin Cüzdan Nasıl Alınır?

Kripto paralarınızı güvenli olarak depolayabileceğiniz cüzdanlar hakkında birkaç bilgi.

Clock
Paylaş
Bitcoin Cüzdanı Çeşitleri! Bitcoin Cüzdan Nasıl Alınır?

Bitcoin cüzdanı, satın almış olduğunuz Bitcoin’lerin bir yatırım aracına dönmesi için gerekli olan saklama aracıdır. Bu cüzdanlar sayesinde işlem yapabilme imkanınız kolaylaşır, satın alma ve satma işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin’lerinizi koruma altına alan Bitcoin cüzdanları dört çeşit olarak sınıflandırılmaktadır: Mobil cüzdanlar, Donanım cüzdanlar, Masaüstü cüzdanlar ve Web cüzdanları. Bu dört cüzdan da farklı cihazlar aracılığı ile kullanılmaktadır.

Mobil Bitcoin Cüzdanlar

Mobil Bitcoin Cüzdanı aldığınız zaman Blackberry, Windows Phone, Android ve IOS olmak üzere dört farklı çeşittedir. Telefonunuzun işletim sistemine göre indirdiğiniz uygulama sayesinde Bitcoin satın alma işlemini gerçekleştirebilir, satın aldığınız Bitcoin’lerle farklı kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz. Mobil Bitcoin cüzdanları, diğer uygulamalara göre güvenilirliği en az olan cüzdan çeşidi olduğu için kullanıcılar tarafından zorunlu kalınmadıkça tercih edilmemektedir.

Donanım Bitcoin Cüzdanlar

Donanım Bitcoin cüzdanı, fiziksel dünyada taşıyabileceğiniz cüzdanlardır. Bu cüzdanların amacı Bitcoin’lerinizi saklayıp kullanılabilir halde tutmaktır. Cüzdanlar, USB bellek benzeri cihazlardır ve bazıları USB belleklerden büyük olabilir. Bitcoin hırsızlığının önüne geçilebilmesi için en çok tavsiye edilen cüzdan çeşidi şüphesiz ki Donanım Bitcoin cüzdanıdır.

Masaüstü Bitcoin Cüzdanlar

Masaüstü Bitcoin cüzdanları ise masaüstü bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza kurduğunuz programlar aracılığı ile erişim sağlayabileceğiniz cüzdanlardır. Donanım Bitcoin cüzdandan sonra şüphesiz ki en güvenilir Bitcoin saklama yöntemi budur. İnternet bağlantısı bulunmayan bilgisayarlara kurulan Bitcoin cüzdanlarından Bitcoin çalınması mümkün değildir.

Web Bitcoin Cüzdanlar

Web Bitcoin cüzdanı internet siteleri üzerinden oluşturulan hesaplardır. Bu hesaplar üzerinde cüzdan oluşturduktan sonra platformda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır?

Bitcoin cüzdanı, web siteleri üzerinde oluşturulurken platforma üye olarak alınır. Bu platformlara üye olduktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek Bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz bir Bitcoin cüzdanı elde edebilirsiniz. Cüzdan elde etmeden önce cüzdan türünüzün nasıl olması gerektiği hususunda karar vermeniz gerekmektedir.

Özellikleri bakımından farklı avantajlar elde etmenizi sağlayan Bitcoin cüzdanlarından birine sahip olduğunuz zaman kısa süre içerisinde kripto para birimleri üzerinde işlemlerinizi gerçekleştirebilir hale gelirsiniz. Bitcoin’lerinizi hırsızlık eylemlerinden koruyabildiğiniz ve coin işlemleri yapabildiğiniz bir cüzdanı hedefleriniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Kendinize yatırım amacıyla mı yoksa kripto para kullanımı için mi, yalnızca evinizden erişim için mi cüzdan istediğinizi sorun. Cevaba göre cüzdanınızı tercih edin.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar