Muhabbit

Bitcoin dominansı, piyasadaki oynaklığa rağmen yüzde 50’yi aştı

Geçtiğimiz yıl boyunca Bitcoin’in pazar hakimiyeti büyük dalgalanmalar yaşamadı. %44 ila %53 arasında değişen Bitcoin hakimiyeti, mayıs ayının sonunda %50’nin altına düşse de, hafta sonunda %52,92’ye ulaştı.

Bitcoin Hakimiyeti Yeniden Zirvede

Bitcoin’in pazar payı, Nisan 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve %52,86’yı gördü. Bu artış, Bitcoin’in spot ETF onayları etrafında yükselmesi ve Orta Doğu’da daha geniş bir çatışma korkusunun artmasıyla gerçekleşti.

2021’in sonlarından 2023’ün başına kadar Bitcoin’in hakimiyeti yüksek seviyelerde kaldı ancak memecoin’ler gibi diğer varlıklar da popülerliğini artırdı. Ethereum da 23 Mart’ta spot ETF onayları ile dikkat çekti.

Bu hafta sonu Bitcoin’in hakimiyeti yeniden yükseldi ve Nisan 2021’den bu yana görülmemiş bir zirveye ulaştı. Bu durum diğer kripto varlıklarının büyük piyasa değerlerine ulaşmasına yardımcı oldu.

Bitcoin son birkaç gündür büyük bir performans sergilemiyor. Fed’in 2024’te yalnızca bir faiz indirimi beklediğini açıklamasının ardından %5,3’lük bir düşüş yaşadı. Ancak diğer token’lar daha kötü durumda. Büyük kripto paralar iyi performans gösterirken FLOKI, STRK, IMX ve FIL gibi bazı küçük tokenlar son yedi gün içinde çift haneli düşüşler yaşadı. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version