Muhabbit

Bitcoin Fiyat Analizi 02.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin’i inceleyeceğim. Bu sabahki küçük bir düşüş hareketiyle kripto para yatırımcıları biraz panik oldu ama neyse ki bu düşüş çok uzamadı ve şimdi bir destek bölgesinin üzerinde durmakta. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıda grafikle beraber aktarayım.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 02.05.2021. Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

Yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri. Şimdiye kadar başarılı bir şekilde çalışmaya devam ettiklerinden dolayı bu bölgelerde oynama yapmayı düşünmüyorum şimdilik. Ayrıca bu bölgeleri saatlik grafik hazırladığım için bölgeler aşırı geniş değil ve trade ederken oldukça kullanışlı olduklarını düşünmekteyim.

Fiyatın şu an destek üzerinde olduğunu görmektesiniz. Umarım buradan tepki alarak formasyon hedefine gider. Eğer son analiz videomu izlediyseniz formasyonu ve hedeflerini biliyorsunuzdur zaten. Bilmeyenler için kısaca özet geçeyim. Grafikte bir TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu bulunmakta ve neckline bölgesi kırılmış durumda. Bu formasyonun hedeflerini 60000 ve 62000 dolar bölgelerinde bulunan dirençler olarak belirlemiştim. Şu an için destek bölgesini kırmadığı için bu hedefleri halen bekliyorum. Destek ve trendini aşağıya kırarsa o zaman işler biraz değişir ve yeniden analiz etmek gerekir diye düşünüyorum.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version