Muhabbit

Bitcoin Fiyat Analizi 08.04.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Fiyat analizi yazı dizimde bugün Bitcoin’i inceleyeceğim. Altcoinler bazı istisnalar dışında Bitcoin’e göre hareket ettiklerinden her zaman bir gözümüzün Bitcoinde olması gerekiyor. Şimdi Grafiğe geçelim.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 08.04.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bitcoin’in uzun vadede hala boğa döneminde olduğunu bilmeyen fark etmeyen yoktur zaten. Ama bugün biz kısa vadeli durumuna bakacağız. Kısa vadedeki hareketlerini inceleyeceğim.

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Bugün bizim için önemli olan 58500 bandındaki bölgeye bakacağız. Çünkü önceki hareketlerine bakacak olursak burası güzel çalışan bir bölge. Bunun dışında son hareketin 0,618 fibonacci düzeltmesi bu dirence yakın bir yerde. Ayrıca son düşüş trendindeki son tepe de bu dirence yakın. Bundan dolayı kısa vadeli stratejilerin karar noktası olarak düşünüyorum burayı. Çünkü fiyat burayı kırarsa başka şeyler konuşmamız gerekecek, kıramazsa farklı konular olacak. Açıkçası ilk testte kıracağına pek ihtimal vermiyorum. Ama oradan ret yedikten sonra 57 500 dolar bölgesine gelip tekrar direnci test ederse o zaman orada bir TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu oluşur ve kırması daha muhtemel hale gelir. Diğer yandan TOBO oluşturmayıp tekrar büyük bir düşüş yaşarsa da grafikte belirttiğim 54 050 dolar civarında kısa vadeli long işlem arayacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version