Muhabbit

Bitcoin Fiyat Analizi 11.03.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Fiyat analizi yazılarımda son günlerde major coinlerin biraz dışına çıkmıştık. Ama bugün major coinlere geri dönüyoruz. Major coinlere geri dönmüşken en büyüğünden yani Bitcoin’den başlamasak olmaz. 58 000 dolardan yaşadığı düşüşten sonra 43 000’e kadar geriledikten sonra fiyat tekrar toparlandı ve bir önceki tepe bölgesine yaklaştı.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 11.03.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Son birkaç gündür burada paylaştığım grafiklerin biraz daha sadeleştirmeye çalışıyorum. Böyle olmasının biraz daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum (umuyorum öyledir). Grafilte üç adet yeşil bölge bulunmakta. Şu an bunlardan iki tanesi bizim için oldukça önemli. İlki fiyatın şu an sınırında bulunduğu direnç bölgesi diğeri ise 51 500 dolar bandında olan destek bölgesi.

Fiyatın önünde duran direnç bölgesi bir önceki tepe bölgesinden gelen bir bölge. Buranın kırılması ATH açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Biraz daha açık olursam eğer fiyat burayı kırabilirse yeniden ATH yapar ve güzel yükselişler göreceğimizi düşünüyorum. Diğer önemli bölge ise alttaki destek bölgesi, buranın önemli olmasının sebebi de şu; eğer fiyat bu direnci kıramayıp düzeltmeye giderse muhtemel tepki alacağı yerin burası olacağını düşünüyorum. Belki grafikteki o yeşil alanı biraz daha genişletmemiz gerekebilir ama genel olarak o bölgeden dönüş olacağını düşünmekteyim.

Ayrıca grafikte iki adet trend çizgisi (kırmızı) görmektesiniz. Şu an bizim için önemli olan 47 250 dolar seviyesinden başlayan trend. Eğer bu trend kırılırsa bir önceki paragrafta bahsettiğim düzeltme gerçekleşebilir. Ama kırılmadan net bir şey demek zor.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version