Muhabbit

Bitcoin Fiyat Analizi 18.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Yaklaşık 10 gündür Bitcoin için fiyat analizi yazısı hazırlamamıştım. Bundan dolayı bugün sizler için Bitcoin fiyat analizi yazısı hazırladım.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 18.12.2020. Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Bugün Bitcoin’i küçük zaman diliminde inceleyeceğim. Bunun sebebi ise Bitcoin ATH direncini kırdıktan sonra çok hızlı bir şekilde yükseldi. Eğer büyük zaman diliminde bakacak olursak yeşil mumlar göreceğiz sadece (umarım hep böyle olur).

Grafikte 3 tane destek bölgesi belirledim. Bunları sadece grafiğin şimdiki durumuyla inceleyebiliyoruz. Çünkü geçmişte fiyat bu noktalara hiç gelmedi. Alttaki 2 destek bölgemize nispeten güveniyorum. Eğer bir düzeltme gelirse bu noktaları değerlendirmeyi düşünüyorum. Keşke bu noktalar için elimizde daha fazla veri olabilseydi ve detaylı olarak inceleyebilseydik.

Üstteki desteği ise fiyat birkaç ke test etmiş durumda. Yani o bölgenin düzgün bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken bir nokta var. Fiyat bu bölgenin üzerine çıktıktan sonra 4-5 defa burayı test etmiş. Bundan dolayı burayı kırabileceği yönünde dikkat etmemiz gerek.

Diğer yandan bu desteğin üzerindeki yapıyı Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonuna benzetebilirsiniz. Ancak ben bu görüşe pek katılmıyorum. Sağ omzun yapısından dolayı OBO formasyonunu bozduğunu düşünüyorum.

Son olarak, Bitcoinde yükselen trendlerde buna benzer yapıları oluşturup daha sonra fiyatın yukarıya devam ettiğini çok defa gördüm. Bir nevi buna benzer yapı oluşturarak konsolide oluyor aslında. Bundan dolayı bu bölge için temkinli olmak gerek. “Desteği çok sayıda test etti kesin kıracak” deyip short işlem açmak üzebilir. Destek kırılmadan böyle bir işleme girmek yukarıda bahsettiğim nedenden dolayı üzebilir. Grafik üzerinde yeni yapılar oluştukça grafiği güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version