Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26185.79
-0.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1586.16
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.96
0.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $212
1.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor

Bitcoin’in (BTC) fiyatlarındaki dalgalanmalar rekor seviyelere ulaştı

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor

Bitcoin’in (BTC) fiyatlarındaki dalgalanmalar rekor seviyelere ulaştı, ancak halk arasında “HODLers” olarak bilinen uzun vadeli yatırımcılar caydırılmış gibi görünmüyor. Kripto para birimi araştırma şirketi Skew’e göre, kripto para biriminin üç aylık kasti dalgalanması 13 Mart’ta günlük bazda yüzde 6,8’e (yıllık yüzde 130’a eşit) yükseldi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor300x250 muhabbit - Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor
ŞEMA 2 - Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor

Kastedilen günlük dalgalanma bir hafta önce yüzde 3,5 (yıllık yüzde 66,9) seviyesinde kaldı. Daha geriye dönersek, göstergede Bitcoin’ in 10.000 $ civarında işlem yaptığı 23 Şubat’ta 12 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 3.2’ye (yıllık yüzde 61.2) düşmüştü.

Bir aylık bir iş parası (ATM) seçeneği için hesaplanan veya ima edilen orta oran dalgalanmasını ölçen Bitcoin’in ATM dalgalanması, Pazartesi günü yıllık bazda yüzde 184 gibi yüksek bir rekor kırdı.

Benzeri görülmemiş kasti bir dalgalanma

– Opsiyon piyasasının Bitcoin’in potansiyel hamleleri hakkındaki görüşü – son satışla ilişkilendirilebilir. Bitcoin, Şubat ayı ortasında 10.500 $ ‘ı aşarak geçen hafta 4.000 $’ ın altında 12 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu sadece dört hafta içinde yüzde 63’lük sağlam bir düşüş oldu.

Kripto para birimi, 12 Mart’ta sadece bir günde değerinin yaklaşık yüzde 39’unu düşürdü.

BTC 2 - Bitcoin Fiyat Dalgalanması HODLerları Sinirlendiriyor

Birçok gözlemci, aşırı fiyat dalgalanması nöbetlerinin Bitcoin’in küresel kitlesel kabulünü engelleyeceğini söylüyor. Buna rağmen, uzun vadeli yatırımcıların rahatsız olmadığı görülüyor.

Bitcoin fiyatı aylık bazda yüzde 40 düşerken, HODLer sayısı veya bir yıldan uzun süre madeni para tutan adreslerin sayısı, Şubat ayında ulaşılan 18.68 milyonluk rekor seviyenin yakınında kalıyor. Blockchain istihbarat firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, 16 Mart itibariyle 12 aydan fazla bir süre Bitcoin tutan 18.21 milyon adres vardı.

Veriler, Bitcoin yatırımcı topluluğunun gelecekte Bitcoin’in finansal sistemin ayrılmaz bir parçası olabileceğine inanabileceğini gösteriyor. “Fiyattaki herhangi bir düşüşü, BTC’nin hem hizmet hem de fiyattaki değerinin bugüne kadar görülenden çok daha büyük olduğu yoldaki sadece bir hız artışı olarak görüyorlar,” Justin Gillespie, Titus Yatırım Danışmanları CEO’su ve bir Bitcoin tüccarı CoinDesk’e verdiği demeçte anlattı.

Mevcut Küresel Makro Ortam

Londra merkezli dijital varlık yatırım şirketi KR1 plc’nin genel müdürü ve kurucu ortağı George McDonaugh, uzun vadeli sahiplerin teknolojiye inanan ve fiyat dalgalanmalarına karşı bağışık olduğunu söylüyor. Kripto para birimi hala birçokları arasında mevcut küresel makro ortama karşı bir çit olarak görüldüğünden, aradaki ucuz Bitcoinleri almaya devam edebileceklerini ekledi.

Koronavirüs salgını ABD, İtalya ve diğer birkaç ülkede ki tüm şehirleri kilitlemeye zorladı. Bu arada, Federal Rezerv, kıyaslanan federal fon oranlarını yüzde 0,0’a yakın keserek ve ayda 700 milyar dolar değerinde nicel bir kolaylaştırma programı başlatarak yanıt verdi. Diğer büyük merkez bankaları da geçtiğimiz hafta faiz oranlarını düşürdüler.

“Bankalar kapatıldığında, Bitcoin açık; ATM’ler kapandığında, Bitcoin nakittir; hükümetler anlaşılmaz miktarda nakit bastığında, Bitcoin de bastırılamaz, ” dedi McDonaugh ,CoinDesk’e.

Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, HOLDers’ın çoğunlukla makro tüccarlar değil, çok uzun vadeli bir perspektife sahip sıradan perakende yatırımcıları olduğunu vurgularken benzer düşünceleri yineledi. Alfred, CoinDesk’e “Makro zemin, eşzamanlı küresel likiditenin ve merkez bankalarına ve azalan güvenin azalan güveninin sihirli bir kombinasyonuyla Bitcoin için daha fazla yükselmedi” dedi. Bununla birlikte, şimdiye kadar, Bitcoin son piyasa kargaşası sırasında bir cennet varlığı olarak çalışmadı ve bunun yerine hisse senedi piyasalarıyla birlikte hareket etti. Kripto para biriminin değerdeki yüzde 40’lık düşüş, ayın başından bu yana S&P 500 endeksinde yüzde 17’lik bir düşüşe denk geldi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar