Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyatında Ciddi Bir Düşüş Beklemeyin!

Bitcoin’in yönü hangi tarafa doğru olacak?

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyatında Ciddi Bir Düşüş Beklemeyin!

İstatistikçi Willy Woo, Bitcoin fiyatının 11.000 $’a yaklaştıkça, fiyat durumunun boğa sezonunu desteklemeye çalıştığını düşünüyor.

Woo, 14 Eylül’de attığı bir dizi tweette, piyasa kompozisyonundaki gücün altını çizdi. Woo, bu noktanın yatırımcılar için iyi bir giriş noktası olabileceğini düşünüyor.

Woo: Bitcoin Fiyatında Ciddi Bir Düşüş Olma İhtimali Çok Düşük!

Woo, “Coinlerin el değiştirmesinin bir başka döngüsü tamamlanmış durumda. Önümüzdeki haftalarda bir sonraki yön hareketi çok yüksek ihtimalle yukarı doğru olacak” dedi.

Woo, son haftalarda BTC/USD’nin 9.800 $’a kadar gerilemesi üzerine atıfta bulundu.

Bu durumda, fiyatta herhangi bir ciddi düşüş görmemiz pek olası değil!

Pazartesi günü BTC, 10.800 $’a kadar yükselen bir ivme gördü. Bu nokta, analistlerin daha fazla yükseliş ivmesi için çok önemli bir dayanak oluşturduğunu söylediği bir fiyat noktası.

Bu iyimser görüşlere karşı, Bitcoin’in CME Group’un Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki 9.600 $’lık iki boşluğu doldurmak adına düşme şansı var. Woo aynı şekilde, bu seviyede önemli alıcı desteği ile bunun gerçekleşmesi için bir istek olduğunu belirtti.

Boşluğu doldurmak için başka bir kısa vadeli düşüş konusunda temkinliyim. ama şu ana kadar likidite önden ilerlemiş gibi görünüyor. BTC bu fiyat bandındaki direnci kırmayı başarırsa güçlü bir yükseliş görecek.

İncelemelerimize göre, spot sipariş defterlerinde 9000’lerin ortasındaki boşluğu doldurmak isteyen çok sayıda teklif var.

Bildiğiniz üzere, stoktan akışa fiyat tahmin modellerinin arkasındaki nitelikli analist PlanB, Bitcoin’in tarihsel emsalini takip edip 100.000 $’a kadar yükseleceğini öne sürüyor.

Ağ gereklilikleri, hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması ve bunu takip eden zorluk oranının değişmesi ile birlikte uzun vadeli ilerlemeyi desteklemekte. Woo, Bitcoin’in zorluk davranışının kesinlikle düşüş yönünden ziyade yükseliş yönünden olduğuna dikkat çekiyor.

Daha çok analiz haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Daha çok Bitcoin haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar