BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Genel Düşüncenin Aksine İyi Bir DeFi Çözümü!

Kripto camiası, DeFi için Bitcoin kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor!

Yayın:

-

bitcoin

Akıllı sözleşmelere olan ilgi arttıkça, Bazı Bitcoin severler, Bitcoin’in neden Ethereum yerine akıllı sözleşmelerin temelini oluşturmadığını merak ediyor.

Blockstack açık kaynak platformunun kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali, kullanıcının sahip olduğu bir  internet ağı oluşturmanın en iyi yolu olarak, “Bitcoin ağına rezerv para birimi olarak kullanılacak şekilde uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri entegre etmektir.” dedi. Ayrıca bu durumda Bitcoin blokchain’i ciddi anlamda güvenlik sağlayabilir.

Verdiği bir röportajda Ali, çoğu insanın Bitcoin ağının güvenliği söz konusu olduğunda “eşsiz” olduğunu kabul ettiğini söyledi. Ali’ye göre, Bitcoin on yıldan fazla bir süredir blockchain teknolojisinin kralı olarak yer alıyor.

Şu anda Testnet’teki yeni Stacks 2.0 blockchaininin, Bitcoin’i Web 3.0’daki akıllı sözleşmelerin temeli haline getirmek için tek çözüm olduğuna inanıyoruz. Clarity akıllı sözleşme programlama dili ve Proof of Transfer mekanizmasıyla, geliştiriciler akıllı sözleşmeleri öngörülebilir bir şekilde güvenli bir yazılım dilinde oluşturabilirler.

Akıllı Sözleşmelerin Öncüsü Ethereum

Ali’ye göre geleneksel olarak Bitcoin güvenli bir ağ olarak kabul görürken, akıllı sözleşmeler konu olduğunda Ethereum bir “öncü” olmuştur. Blockstack’in kurucusu, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin’in sınırlı yazılım dili, DApp oluşturmak veya akıllı sözleşmeler geliştirmek isteyen geliştiriciler için bir sorun olarak görülüyor. Sonuç olarak, birçok geliştirici, Proof-of-work protokollerini veya Proof-of-stake  protokolünü kullanma umuduyla kendi blockchainini inşa eder. Ancak bu inşa edilmiş blockchainler çok daha az güvenlidir. Bunun sonucu olarak, Ethereum’un üzerinde akıllı sözleşmeler başlatmak ve uygulama geliştirmek için daha uygun olduğu görülmesi, Ethereum’un bu alanda ilerlemesine katkı sağlamıştır.

Bitcoin Ağında DeFi

Ali, Web 3.0 dönemi ile ilgili olarak dikkat çeken noktaların, “Bitcoin ve DeFi olanakları hakkındaki konulardaki artış” olduğunu düşünüyor. Blockstacks’in kurucusu için bu durum, Bitcoin’in güvenli limanına daha fazla rağbet gösterilmesi anlamına geliyor.

Birçok insan Bitcoin’i Ethereum ile birlikte yeniden oluşturmanın çok kolay olduğunu düşünüyor. Fakat Bitcoin’in üzerinde Ethereum’un sağladığı işlevselliği oluşturmak çok daha mantıklı. Bunun benimsenmesi yeni yeni yaşanıyor. İnsanlar, kesinlikle BTC ekosistemini bu yöne doğru inşa etmenin değerini anlamış halde.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

IP Australia Ulusal Rugby Ligi İçin Blockchain Kullanacak!

IP Australia, ulusal rugby ligi ile ortaklık yaparak sahte ürünlerin satışını engellemeye çalışacak!

Yayın:

-

IP Australia

Avustralya’nın en üst düzey rugby ligi olan National Rugby League, IP Australia ile birlikte sahte ürün satışını engellemek için blockchain tabanlı bir uygulama denemesi yapacak.

IP Australia, Avustralya’daki patentler, ticari markalar, tescilli tasarımlar ve bitki yetiştirme hakları ile ilgili fikri mülkiyet haklarının mevzuatının verilmesini düzenleyen Sanayi, Yenilik ve Bilim Bakanlığı’nın bir yan kuruluşudur.

Orijinal Ürünler Güven Rozetiyle Etiketlenecek

ZDNet’in sağlamış olduğu rapora göre yeni uygulama ticari marka sahiplerinin ürünlerini devlet siciline bağlamasını sağlamak için blockchain kullanıyor. Ürünlerin orijinalliğinin, menşeinin kanıtı olarak hareket eder ve markaların kullanımını kontrol etmelerine yardımcı olur.

Denemenin bir parçası olarak NRL, iki çevrimiçi ürün mağazası NRL Shop ve Savvy Supporter’ı platforma bağlayacak. Bu durumda, bu internet sitelerine, müşterilerin bu internet sitelerinin IP Australia tarafından doğrulandığının görsel kanıtı olan “güven rozeti” eklenecek. Müşteriler ayrıca bu güven rozetlerine tıklayarak tescilli ticari Mark ile ilgili bazı bilgilere erişim sağlayacak.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, uygulamayı Avustralya yapımı ürünlerin sahteciliğini önlemek için kullanılabileceğini söyledi. Andrews ayrıca, “Ekonomiyi büyütmek ve yerel işler yaratmak için yeni teknolojilerin pratik yollarla nasıl uygulanabileceğine harika bir örnek” dedi.

IP Avustralya’nın “güven rozeti” girişimi, ajansın orijinal ürünlerin takibini geliştirmek ve sahte ürünlerin satışını en aza indirmek için çeşitli sektörlerde denedikleri Akıllı Ticari Marka platformunun bir parçasıdır.

IP Australia, blockchain uygulamalarının kullanımını test etmek için Indigenous Band and Sea Corporation ve Avustralya Nükleer Bilim ve Teknoloji Örgütü ile bir işbirliği halinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde, VeChain gıda ile ilgili tedarik zinciri takip uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanıyordu. VeChain’in blockchain teknolojisi ile desteklediği bu yeni proje, gıda kaçakçılığının ve şirketlerin fuzuli giderlerinin engellenmesine olanak sağlayacak.

Ayrıca ünlü ayakkabı üreticisi Nike’da tedarik zinciri takibi için blockchain destekli bir çözüm kullanmayı düşünüyor.

Ne dersiniz, sizce blockchain destekli bu yazılımlar amacını yerine hakkıyla getirebilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.