BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Genel Düşüncenin Aksine İyi Bir DeFi Çözümü!

Kripto camiası, DeFi için Bitcoin kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor!

Yayın:

-

bitcoin

Akıllı sözleşmelere olan ilgi arttıkça, Bazı Bitcoin severler, Bitcoin’in neden Ethereum yerine akıllı sözleşmelerin temelini oluşturmadığını merak ediyor.

Blockstack açık kaynak platformunun kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali, kullanıcının sahip olduğu bir  internet ağı oluşturmanın en iyi yolu olarak, “Bitcoin ağına rezerv para birimi olarak kullanılacak şekilde uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri entegre etmektir.” dedi. Ayrıca bu durumda Bitcoin blokchain’i ciddi anlamda güvenlik sağlayabilir.

Verdiği bir röportajda Ali, çoğu insanın Bitcoin ağının güvenliği söz konusu olduğunda “eşsiz” olduğunu kabul ettiğini söyledi. Ali’ye göre, Bitcoin on yıldan fazla bir süredir blockchain teknolojisinin kralı olarak yer alıyor.

Şu anda Testnet’teki yeni Stacks 2.0 blockchaininin, Bitcoin’i Web 3.0’daki akıllı sözleşmelerin temeli haline getirmek için tek çözüm olduğuna inanıyoruz. Clarity akıllı sözleşme programlama dili ve Proof of Transfer mekanizmasıyla, geliştiriciler akıllı sözleşmeleri öngörülebilir bir şekilde güvenli bir yazılım dilinde oluşturabilirler.

Akıllı Sözleşmelerin Öncüsü Ethereum

Ali’ye göre geleneksel olarak Bitcoin güvenli bir ağ olarak kabul görürken, akıllı sözleşmeler konu olduğunda Ethereum bir “öncü” olmuştur. Blockstack’in kurucusu, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin’in sınırlı yazılım dili, DApp oluşturmak veya akıllı sözleşmeler geliştirmek isteyen geliştiriciler için bir sorun olarak görülüyor. Sonuç olarak, birçok geliştirici, Proof-of-work protokollerini veya Proof-of-stake  protokolünü kullanma umuduyla kendi blockchainini inşa eder. Ancak bu inşa edilmiş blockchainler çok daha az güvenlidir. Bunun sonucu olarak, Ethereum’un üzerinde akıllı sözleşmeler başlatmak ve uygulama geliştirmek için daha uygun olduğu görülmesi, Ethereum’un bu alanda ilerlemesine katkı sağlamıştır.

Bitcoin Ağında DeFi

Ali, Web 3.0 dönemi ile ilgili olarak dikkat çeken noktaların, “Bitcoin ve DeFi olanakları hakkındaki konulardaki artış” olduğunu düşünüyor. Blockstacks’in kurucusu için bu durum, Bitcoin’in güvenli limanına daha fazla rağbet gösterilmesi anlamına geliyor.

Birçok insan Bitcoin’i Ethereum ile birlikte yeniden oluşturmanın çok kolay olduğunu düşünüyor. Fakat Bitcoin’in üzerinde Ethereum’un sağladığı işlevselliği oluşturmak çok daha mantıklı. Bunun benimsenmesi yeni yeni yaşanıyor. İnsanlar, kesinlikle BTC ekosistemini bu yöne doğru inşa etmenin değerini anlamış halde.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy 50 milyon dolarlık daha Bitcoin aldı.

Yayın:

-

Kurumsal iş yazılımı şirketi MicroStrategy, kasasına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir başvuru formuna göre MicroStrategy’in Hazine Rezerv Politikasına uygun şekilde nakit olarak 50 milyon $ karşılığında yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Ortalama 19.427 $ fiyatla satın alınan yeni Bitcoinler ile şirketin toplam Bitcoin varlıkları 40.824 BTC’ye çıkmış oldu. Bu da toplam Bitcoin arzının yaklaşık % 0.2’sine denk geliyor.

Şirket bu hamle ile şu anda 475 milyon dolarlık nakit varlıklarını Bitcoin’e dönüştürmüş oldu ve Bitcoin tutan halka açık en büyük şirket konumuna geldi.

ABD Doları yerine Bitcoin tutmayı tercih eden CEO Michael Saylor, son satın alma işlemini Twitter’da duyurdu.

MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana yükselen Bitcoin fiyatıyla birlikte, şirketin Bitcoin portföyü %60’tan fazla büyümüş oldu. Bugünün piyasa fiyatlarında, şirketin tüm satın alımlar için 475 milyon dolar harcamasına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin kasasının toplam değeri 769.4 milyon dolar seviyesine ulaşmış görünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında yapılan bir açıklama ile, kripto para borsası Coinbase, MicroStrategy’nin ilk Bitcoin yatırımına aracılık ettiğini doğrulamıştı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, yakın zaman önce vermiş olduğu bir röportajında, şirketin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda herhangi bir zamanda azaltma olasılığın olmadığını da dile getirdi. Böyle bir hareketin “şirketin sermayesini düşürmek” anlamına geleceğini öne süren CEO, görünüşe göre sözlerini son 50 milyon dolarlık satın alma ile de desteklemiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Grayscale 7 Bin Adet BTC Satın Aldı!

Grayscale, fonlarına eklemeler yapıyor!

Yayın:

-

grayscale

Ünlü kripto fon yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde fonlarına 7 bin kadar Bitcoin (BTC) ekledi.

Unfolded’dan aldığımız bilglere göre kripto fon yöneticisi, Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ civarında seyrederken, müşterileri için BTC satın aldı. Hali hazırda yarım milyon Bitcoin’e sahip olan fon yöneticisi, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.7’sine sahip.

Grayscale’ın son 4 Ayda Sahip Olduğu Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in ivmelenmesi geçtiğimiz son birkaç günde iyice yavaşlamış durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırarak tam 1081 gün sonra 19.750$ eğişini aştı.

Bu eşimin aşılması, yatırımcılarda bir açgözlülük uyandırabilir. Belki de Grayscale’ın bu satın alımı, gereken talebi yerine getirmek içindir. Belki de bu hareket piyasanın genel durgunluğuna son verebilir.

Bunun dışında Grayscale Bitcoin Trust’ın ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor.

2018 yılının Ocak ayında çok ciddi bir ivmelenme yaşayan GBTC, ilerleyen aylarda ışıltıdan uzak bir profil sergilemiş. Haziran 2019’da bir toparlanma gerçekleştiren fon, günümüze kadar emin adımlarla yükselmiş.

Son 6 ayda elinde tuttuğu Bitcoin miktarını neredeyse %50 oranında artıran şirket, agresif bir politika izliyor. Yaklaşık 7 sene önce kurulan fon, bu agresif satın alımları ile birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgiyi bize sergiliyor.

Grayscale’ın BTC alım işlemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tür durumların piyasaya olan etkisi nasıl olabilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.