BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Genel Düşüncenin Aksine İyi Bir DeFi Çözümü!

Kripto camiası, DeFi için Bitcoin kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor!

Yayın:

-

bitcoin

Akıllı sözleşmelere olan ilgi arttıkça, Bazı Bitcoin severler, Bitcoin’in neden Ethereum yerine akıllı sözleşmelerin temelini oluşturmadığını merak ediyor.

Blockstack açık kaynak platformunun kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali, kullanıcının sahip olduğu bir  internet ağı oluşturmanın en iyi yolu olarak, “Bitcoin ağına rezerv para birimi olarak kullanılacak şekilde uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri entegre etmektir.” dedi. Ayrıca bu durumda Bitcoin blokchain’i ciddi anlamda güvenlik sağlayabilir.

Verdiği bir röportajda Ali, çoğu insanın Bitcoin ağının güvenliği söz konusu olduğunda “eşsiz” olduğunu kabul ettiğini söyledi. Ali’ye göre, Bitcoin on yıldan fazla bir süredir blockchain teknolojisinin kralı olarak yer alıyor.

Şu anda Testnet’teki yeni Stacks 2.0 blockchaininin, Bitcoin’i Web 3.0’daki akıllı sözleşmelerin temeli haline getirmek için tek çözüm olduğuna inanıyoruz. Clarity akıllı sözleşme programlama dili ve Proof of Transfer mekanizmasıyla, geliştiriciler akıllı sözleşmeleri öngörülebilir bir şekilde güvenli bir yazılım dilinde oluşturabilirler.

Akıllı Sözleşmelerin Öncüsü Ethereum

Ali’ye göre geleneksel olarak Bitcoin güvenli bir ağ olarak kabul görürken, akıllı sözleşmeler konu olduğunda Ethereum bir “öncü” olmuştur. Blockstack’in kurucusu, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin’in sınırlı yazılım dili, DApp oluşturmak veya akıllı sözleşmeler geliştirmek isteyen geliştiriciler için bir sorun olarak görülüyor. Sonuç olarak, birçok geliştirici, Proof-of-work protokollerini veya Proof-of-stake  protokolünü kullanma umuduyla kendi blockchainini inşa eder. Ancak bu inşa edilmiş blockchainler çok daha az güvenlidir. Bunun sonucu olarak, Ethereum’un üzerinde akıllı sözleşmeler başlatmak ve uygulama geliştirmek için daha uygun olduğu görülmesi, Ethereum’un bu alanda ilerlemesine katkı sağlamıştır.

Bitcoin Ağında DeFi

Ali, Web 3.0 dönemi ile ilgili olarak dikkat çeken noktaların, “Bitcoin ve DeFi olanakları hakkındaki konulardaki artış” olduğunu düşünüyor. Blockstacks’in kurucusu için bu durum, Bitcoin’in güvenli limanına daha fazla rağbet gösterilmesi anlamına geliyor.

Birçok insan Bitcoin’i Ethereum ile birlikte yeniden oluşturmanın çok kolay olduğunu düşünüyor. Fakat Bitcoin’in üzerinde Ethereum’un sağladığı işlevselliği oluşturmak çok daha mantıklı. Bunun benimsenmesi yeni yeni yaşanıyor. İnsanlar, kesinlikle BTC ekosistemini bu yöne doğru inşa etmenin değerini anlamış halde.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.