Muhabbit

Bitcoin Grafiğindeki Direnç Seviyesi Tekrar Test Ediliyor!

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Bitcoin fiyat analizi 4

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Bitcoin yani BTC’yi inceleyeceğim. 28 Eylül 2022 tarihinde hazırladığım Bitcoin fiyat analizini güncelleyeceğim ve grafiğimizin güncel durumunu aktaracağım. Sizleri çok fazla bekletmeden fiyat, grafik, analiz ve yorum başlıklarına geçelim.

BTC Fiyat 4 Ekim 2022

20.000 dolar seviyesini tekrar test eden BTC, şu an 20.052 dolar seviyesinde işlem görmekte.

BTC Grafik 4 Ekim 2022

Bitcoin fiyat grafiği 04.10.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafikte Binance borsasının BTC/USDT paritesini kullandım. 4 saatlik zaman diliminde inceleyeceğimiz grafiğin üzerinde destek ve direnç bölgeleri bulunmakta. Grafik üzerinde görüldüğü gibi 18.000 dolar destek seviyesinden alınan tepkiler yeşil ok işaretleri ile gösterilmiştir. 20.500 dolar direnç seviyesinden alınan tepkiler ise kırmızı ok işaretleri ile belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta.

BTC Analiz 4 Ekim 2022

Her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimizi mor alanlar yardımıyla takip ediyoruz. Bugün yaşanan yükseliş ile birlikte 20.500 dolar direnç bölgesine yaklaşan BTC yakından takip edilmeli. Güçlü bir direnç seviyesi olan 20.500 dolar seviyesinden alınan tepkiler ok işaretleri ile gösterilmiş şekilde. Bu seviyeden alınan tepkilere baktığımız zaman, oldukça güçlü bir tepki bölgesi olduğunu anlamaktayız.

Fiyat, güçlü direnç bölgesinin altında hareket ettiği sürece dikkatli olmakta fayda var. Mevcut pozisyonlar için direnç bölgesinde kâr ve risk satışı yapmak mantıklı olacaktır. Yeni pozisyon açmayı düşünenler ise direnç bölgesinin üzerine alarm kurabilir. Bildiğiniz gibi güçlü direnç bölgesinin aşılması durumunda, kırılan direnç bölgesi artık destek seviyesi olarak çalışacaktır.

BTC Yorum 4 Ekim 2022

Bitcoin fiyat grafiğinde bulunan 20.500 dolar direnç bölgesinin aşılması durumunda fiyatın üzerinde baskı azalacaktır.

Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version