BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin İle Alınabilecek En Pahalı Ürün: 40 Milyon $’lık Uçak

Bitcoin ile alınabilecek ürün listesi genişliyor.

Yayın:

-

Dünyada etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi nedeniyle, Amerikan doları da dâhil olmak üzere birçok ülkenin para birimleri yaşanan enflasyon ve ortaya çıkan olumsuz ekonomik koşullardan fazlasıyla etkilenmiş görünüyor. Bu olağan dışı dönemde yatırımcılar salgının neden olduğu olumuz ekonomik koşullardan korunmak veya en az zarar ile kurtulmak için çeşitli yatırım araçları arayışı içine girdiler.  İşte tam böyle bir dönemde güvenli bir liman olarak görünen kripto paralar ve içinde de en popüler olanı Bitcoin yatırımcıların gözdesi haline gelmiş görünüyor.

Günümüzde Bitcoin artık altının dijital hali gibi görünüyor. Hatta görünen o ki en güvenli liman olan altın, tahtını artık Bitcoin ile paylaşıyor diyebiliriz.

Ancak, bu kadar popüler ve güvenilir bir yatırım aracı olarak görünse de kripto paralar ile ilgili birçok sorun bulunmaktadır. En büyük sorunlardan biri, birçok yerde mal ve hizmet satın almak için aktif olarak kullanılamamasıdır.

Bu durumun değişmesini isteyen ve dijitale ayak uydurma konusunda çalışmalar yapan firmalar gerekli çalışmaları başlattılar. Bu firmalar enflasyon nedeniyle değeri düşen para birimleri yerine Bitcoin gibi kripto paralar ile alışveriş sistemini, geliştirme çabaları sürdürüyorlar. Bu çalışmaları yürüten şirketlerden birisi de, tüketicilerin satın almak istediği mallar için artık Bitcoin’i meşru bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini belirten havacılık şirketi Aviatrade firmasıdır. Firma havacılık alanında ürünler üretip pazarlayan bir oluşumdur. Aviatrade’nin en son ürünü, yakın zamanda satışa sunulan 40 milyon dolarlık Gulfstream G650ER  model özel bir  jet oldu.

Güçlü bir yakıt ekonomisine sahip olan bu özel jete sahip olan dünyaca ünlü şirketler ve onların arkasındaki güçlü isimler bulunmakta. Bunlar arasında Amozon’un sahibi  Jeff Bezos, hem Tesla hem de SpaceX’in arkasındaki ünlü isim Elon Musk yer almaktadır.

Ödemeler Bitcoin İle Yapılabilecek

Aviatrade, gerekli tüm prosedürleri tamamlayıp gerekli sistemi hazırladıktan sonra yaptığı bir açıklama gerçekleştirdi. Bu açıklamada, satışa çıkardığı uçağının ödemesini Bitcoin ve türevi olan kripto paralar ile  alabileceğini duyurdu. Aviatrade havacılık şirketinin başkanı Philip Rushton, uçağı nakit olarak satın almanın işlemi potansiyel olarak sınır ötesi kısıtlamalara karşı savunmasız hale getireceğini söyledi. Bu durumun önüne geçmek  ve denizaşırı satışlar gerçekleştirmek üzere Bitcoin ödemesi kabul etmek gibi harika bir yol bulduklarını belirtti. Ayrıca bu yöntemin potansiyel olarak uluslararası alıcıları ikna etmek için harika bir yol olduğunu belirtti. Bu şeklide şirket ülkeler arası para birimleri ile alınacak ödemelerde çıkan sorunları çözme konusunda hızlı ve güvenilir bir adım attığını söyledi.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Diğer Bitcoin Haberleri İçin : Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Yayın:

-

bitcoin'in

Kripto piyasa analiz firması Glassnode, Bitcoin’in (BTC) 2017’nın sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ı gördüğünden bu yana, piyasa değerinin %50’den fazla arttığını gösteren veriler yayınladı.

Gerçekleşmiş piyasa değeri metriği, her bir BTC’nin değerini blockchain üzerinde en son taşındığı sırada ölçer, ve bu analistlerin piyasa katılımcılarının toplam maliyet esaslarını tahmin etmesini sağlar.

Bununla beraber, merkezileştirilmiş borsalardaki coinler metrikte mevcut değil. Bu da verilerin gün içi spekülasyonlarından ziyade uzun vadeli yatırımcıların maliyet esası açısından muhtemelen daha doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinin üst sınırı şu anda 115 milyar $ seviyesinde bulunuyor. Bu rakam, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde 43 milyar $ daha fazla. Bitcoin’in şu anki 190 milyar dolarlık piyasa değeri, BTC’nin uzun vadeli yatırımlarının toplamda %65’lik bir kar elde ettiğini göstermekte.

Bitcoin'in
Bitcoin’in Gerçekleşmiş Piyasa Değeri Kaynak: Glassnode

Coinmetrics’in sağladığı grafik, gerçekleşen piyasa değerinin 2018’in ilk aylarında artmaya devam ettiğini ve fiyatların 10.000 $’ın altına düşmesine rağmen Ocak ve Mayıs ayında 3 kez 90 milyar $’ı test ettiğini gösteriyor.

Halving öncesi spekülasyonu, 2020’nin 2. çeyreğinde Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin %6 arttığını görürken, şiddetli “kara perşembe” olayı 2020’nin kazanımlarını hızla tersine çevirdi. Mayıs ayında bu yana, BTC’nin gerçekleşen piyasa değeri istikrarlı bir şekilde yükseliş eğiliminde.

Kripto veri araştırmacıları IntoTheBlock’a göre, kripto adreslerinin %72’sinden fazla şu anda kârlı durumda ve en büyük yatırım tutarı 1.040 – 5.285 $ ve 8.450 – 9.560 $ fiyat aralıklarında yapılmış gibi görünüyor.

Şu anda kârda olan BTC cüzdanlarının sayısı Kaynak: IntoTheBlock

 

Bitcoin’in Durumu Ethereum için Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin’in aksine, Ethereum’un 26.3 milyar $’lık gerçekleşmiş piyasa değeri, geçmişteki yüksek seviyelerini geri kazanmaya çok uzakta. Şu anda Ethereum’un 26.3 milyar $’lık değeri 2018 rekoru olan 35 milyar $’ın %25 altında.

Ethereum’un gerçekleşen piyasa değeri BTC’den çok daha uzun bir düşüş eğilimi yaşadı. Ethereum, Nisan 2020’nin ortalarında 22,4 milyar $’lık bir düşüş bildirdi. IntoTheBlock’a göre, en büyük payı satın alan Ethereum adreslerinin %62’si kârda.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla analiz haberi için : Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Atari VCS Blockchain Gaming Özellikleri ile Çalışacak!

Retro oyun konsolu çıkışını yapmaya hazırlanıyor!

Yayın:

-

Atari

Atari, yakınca çıkacak konsolunda yeni işlevler ile blockchain alanına girecek olan büyük bir isim.

Atari VCS ilk olarak 1977’de Space Invaders ve Pac Man gibi klasikleri ev ortamına getirmek için piyasaya sürülmüştü.

Oyun dünyasının büyük konsolları ile rekabet edemesede, Atari’nin yeniden piyasaya çıkacak olan VCS konsolu, blockchain teknolojisi ile oyun platformunda bir standart oluşturacak.

Bu hizmet, kullanıcı orijinal VCS oyunlarını oynamaktan sıkıldığında, Ultra uygulamasını PC oyunlarını indirmek ve oynamak için kullanabileceği anlamına geliyor.

Oyuncular ayrıca, oyun içi Non-fungible token ticareti, (NFT) e-spor turnuvaları ve yakın zamanda duyurulan oyun yayını özellikleri de dahil olmak üzere platformun blockchain özelliklerinden yararlanabilecek. Bununla beraber kullanıcılar oyun oynadıkça token ödülleri kazacanak.

Konsol, UOS ya da Atari tokenleri kullanılarak Ultra platformu üzerinden satın alınabilecek.

Konsol, donanımın yeniden tasarlanması ve corona virüs pandemisi sebebi ile orijinal çıkış tarihine yetişemedi.

Şirket, ürünün lansman tarihini açıklamazken, İlk konsol ve aksesuar grubunun şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deposuna taşındığını belirtti.

Şirket, her şeyi tek bir çatı altında toplamayı ve Ekim ayı sonuna kadar sınıflandırma ve nakliyeye hazır olmayı umuyor.

Atari, 2018,’de blockchain alanına yatırım yaptığından beri, blockchain ve kripto dünyasında sükse yaratıyor. Yakın zamanda Atari, açık dünya çoklu evren içinde klasik oyunlarından bazılarını yeniden yaratmayı amaçlayan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.