Muhabbit

Beyaz Saray, Bitcoin madenciliğinin güç şebekesini çok fazla zorladığını iddia etti

Fox Business’tan Charles Gasparino’nun haberine göre, Beyaz Saray, Bitcoin madenciliğinin elektrik şebekesine ciddi bir yük getirdiğini iddia etti. Bu hafta Bitcoin fiyatındaki artışından sonra Beyaz Saray, Bitcoin (BTC) madenciliğinden duydukları endişeyi yineledi.

Bitcoin bu haftaya hızlı başladı. BTC’deki fiyat artışı bugün 57.000 dolara tırmanarak, 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, sektör için iyi bir haber olsa da, kripto paralara karşı olanlar için öyle değil.

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin enerji kaynaklı bu endişeleri, mitinglerde dile getirmeye başladığı bildiriliyor. Ayrıca Fox Business’dan Charles Gasparino, Beyaz Saray’ın Bitcoin madenciliğinin elektrik şebekesine önemli bir yük getirdiğine gerçekten inandığını söyledi.

Sektörde etkili düzenlemeler için kripto para madenciliği öne sürülebilir

Gasparino X hesabında, “Bitcoin fiyatının artması ve talebin arzı aşması nedeniyle Beyaz Saray endişelenmeye başladı. Ayrıca kripto para yetkililerine göre endişelerin abartılı olduğunu belirtti. Ancak uzmanlar, iddia edilen bu iddianın sektöre yönelik düzenlemeleri artırmaya çalışmak için kullanılacağını öngörüyor.“ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Watcher Guru

Son Yazılar

Exit mobile version