Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44026.73
5.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2295.08
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.41
16.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
-0.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencilik Devi Marathon, Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

Şirket, Bitcoin satın almak ve yeni Bitcoin madencilik tesisleri kurmak için 500 milyon dolar borç toplamayı planlıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Devi Marathon, Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

ABD’li madencilik devi Marathon Digital Holding, Bitcoin satın almak ve yeni Bitcoin madencilik tesisleri kurmak için 500 milyon dolar borç toplamayı planlıyor.

Nasdaq listesinde yer alan şirket, 15 Kasım 2021 tarihinde, dönüştürülebilir kıdemli senetlerin toplam 500 milyon dolarlık ana para tutarını içeren özel bir borç teklifini resmen duyurdu.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Devi Marathon, Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Devi Marathon, Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

Şirket ayrıca, ilk alıcılara, senetlerin ilk düzenlendiği tarihten itibaren 13 gün sonra 75 milyon $’a kadar ek ana para tutarı satın alma seçeneği vermeyi umuyor.

Duyuruda ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“Tahviller Marathon’un üst düzey, teminatsız yükümlülükleri olacak, gecikmeli olarak altı ayda bir ödenecek faiz tahakkuk edecek ve daha önce geri satın alınmadığı, itfa edilmediği veya dönüştürülmediği sürece 1 Aralık 2026’da vadesi dolacak.”

DAyrıca Marathon, artırılan sermayeyi Bitcoin satın almak veya yeni Bitcoin madencilik cihazları kurmak gibi genel kurumsal amaçlar için kullanacak.

Marathon tarafından yayımlanan yeni duyuruya atıfta bulunan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor şu ifadelere yer verdi:

“Bu kimsenin modeli olarak değerlendirmeye alınmamaktadır.” 

Marathon hissesi, TradingView’den alınan verilere göre, MARA hisseleri yazım itibarıyla 56 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere MARA, kasım ayı başlarında altı yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve Marathon 460 milyon dolar değerinde Bitcoin biriktirdi.

Marathon, kendi hisse senedinde büyük başarı kaydetmenin yanı sıra, borsada işlem gören fonlar (ETF) dahil olmak üzere bir dizi Bitcoin endüstrisi bağlantılı yatırım ürününü yönetiyor. 

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Bu nedenle, Marathon’un hissesi, Volt Equity’nin Crypto Industry Revolution ve Tech ETF, Melanion Capital’in BTC Equities Universe UCITS ETF, Cosmos Asset Management’ın Global Digital Miners Access ETF gibi endüstri şirketleri izleyen kripto para borsasında işlem gören birçok ürünün (ETP) bir parçası olarak biliniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar